ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Kuitunenová vyhrála klasickou desítku a vede Tour de Ski

Velikost textu:
aktualizováno 3. 1. 2009 13:47

Val di Fiemme (Itálie) - Finská běžkyně na lyžích Virpi Kuitunenová vyhrála závod na 10 kilometrů klasickou technikou ve Val di Fiemme a dostala se před nedělní závěrečnou etapou do vedení v seriálu Tour de Ski. Česká reprezentantka Kamila Rajdlová obsadila v dnešním závodu s hromadným startem 22. místo.

Finská běžkyně na lyžích Virpi Kuitunenová
Finská běžkyně na lyžích Virpi Kuitunenová

Vítězka prvního ročníku Tour z roku 2007 Kuitunenová vyhrála téměř způsobem start-cíl s náskokem 13,8 sekundy před Petrou Majdičovou. Právě Slovinka ji jako jediná dokázala v závodě na mezičase po 6,6 km nakrátko předstihnout, jinak před sebe Kuitunenová nikoho nepustila.

Na třetím místě s odstupem 20,5 sekundy dojela další Finka Aino Kaisa Saarinenová, jež po novoročním sprintu v Novém Městě na Moravě vedla seriál před Kuitunenovou o necelou čtvrt minutu.

Díky dnešnímu triumfu, již třetímu v letošní Tour, a bonifikacím je Kiutunenová v čele s více než půlminutovým náskokem před Saarinenovou. Na třetí pozici se před Norku Marit Björgenovou dostala Majdičová, jež ztrácí 49,1 sekundy.

Rajdlová si o tři místa polepšila

Poslední Češka ve startovním poli Rajdlová dojela půldruhé minuty za vítězkou a v celkovém pořadí Tour se posunula o tři příčky na 27. místo. Za Kuitunenovou, jež vyhrála už stíhačku v Oberhofu a klasickou desítku v Novém Městě, má odstup sedm a půl minuty.

Sedmidílný seriál vyvrcholí v neděli, kdy na běžkyně čeká devítikilometrový stíhací závod volnou technikou podle odstupů v celkovém pořadí Tour, který vyvrcholí obávaným stoupáním na sjezdovce Alpe Cermis.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.