ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Druhý závod Turné v Ga-Pa vyhrál Loitzl, Koudelka byl třináctý

Velikost textu:

Garmisch-Partenkirchen - Rakouský skokan na lyžích Wolfgang Loitzl vyhrál druhý závod Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu a dostal se do průběžného vedení. Loitzl oplatil těsnou porážku z úvodního dílu v Oberstdorfu švýcarskému lídrovi Světového poháru Simonu Ammannovi a o pouhých 0,5 bodu ho vystřídal v čele.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka
Český skokan na lyžích Roman Koudelka

Nejlepší čeští skokané Roman Koudelka a Jakub Janda si oproti umístění ve třetí desítce v Oberstdorfu polepšili. Koudelka byl díky povedenému druhému kolu třináctý, vítěz Turné z roku 2006 Janda skončil o čtyři příčky za ním.

Osmadvacetiletý Loitzl se v dramatickém finále dočkal nejen prvního vítězství na Tour, ale vůbec premiérového triumfu v SP. Po prvním kole přitom ztrácel na vedoucího Ammanna 7,4 bodu a zdálo se, že skončí počtvrté za sebou druhý. Úřadující mistr světa však ve druhém kole nenavázal na svých 140 metrů z prvního skoku. Jeho 134,5 metru bylo o dva metry kratší než Loitzlův výkon, jenž navíc dostal lepší stylové známky a vyhrál o 1,7 bodu. Třetí skončil s velkým šestnáctibodovým odstupem Fin Harri Olli.

"Tohle byl superskok, budu si ho pamatovat. Jeden z mých nejlepších v kariéře a také nejdůležitějších. Pokud budu takové skoky předvádět častěji, bude si muset i Simi (Ammann) dávat pozor," uvedl po svém prvním triumfu ve dvanácté sezoně SP Loitzl, jenž má ve sbírce čtyři zlata z MS v soutěži družstev.

Pokud se nestane nic mimořádného, o vítězi Tour se zřejmě rozhodne pouze mezi ním a Ammannem. Třetí v průběžném pořadí Rakušan Gregor Schlierenzauer ztrácí na vedoucí duo už 23 bodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.