ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

První závod Turné vyhrál Ammann, Janda a Koudelka v třetí desítce

Velikost textu:
aktualizováno 29. 12. 2008 18:31

Oberstdorf (Německo) - Švýcarský skokan na lyžích Simon Ammann potvrdil svou skvělou aktuální formu vítězstvím v úvodním závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Nejlepší čeští skokané Jakub Janda a Roman Koudelka se seřadili za sebou na 25. a 26. místě.

Švýcarský skokan Simon Ammann
Švýcarský skokan Simon Ammann

Lídr Světového poháru Ammann vyhrál první závod na Turné v kariéře o 1,2 bodu před Rakušanem Wolfgangem Loitzlem, jenž počtvrté v sezoně obsadil druhou příčku. Třetí skončil mírně překvapivě Rus Dmitrij Vasiljev, jenž na stupně vítězů poskočil ze šesté pozice po prvním kole.

Janda s Koudelkou zůstali víceméně na pozicích, které jim patřily po prvním skoku. Vítěz Turné z roku 2006 Janda měl v k.o. systému relativně lehkou práci díky tomu, že jeho soupeř Tom Hilde svůj skok pokazil.

Mnohem dramatičtější duel svedl Koudelka, jenž se v přímém souboji utkal se čtyřnásobným vítězem SP Adamem Malyszem. Oba předvedli totožný skok 124,5 metru, za nějž dostali shodně 121,6 bodu. Jako vítěz duelu a přímý postupující byl vyhlášen Koudelka, Malysz nakonec postoupil také, protože předvedl čtvrtý nejlepší výkon z poražených.

Zbylí dva čeští reprezentanti Borek Sedlák a Ondřej Vaculík se do druhého kola nekvalifikovali. Vaculík byl 36., Sedlák o deset míst za ním.

Turné čtyř můstků pokračuje silvestrovským závodem v Garmisch-Partenkirchenu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.