ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

V Bormiu byl nejrychlejší Innerhofer

Velikost textu:

Bormio – Jeden z nejslavnějších a nejobtížnějších sjezdů Světového poháru překvapivě vyhrál italský závodník Christof Innerhofer. Na sjezdovku Stelvio vyrážel Innerhofer jako první mezi outsidery, jeho čas však nepřekonali ani největší favorité, kteří v Bormiu jeli na závěr. Se ztrátou 32 setin sekundy dojel druhý Klaus Kröll z Rakouska, který rovněž nepatřil mezi největší favority. Třetí skončil jeho krajan a vítěz minulého sjezdu z Val Gardeny Michael Walchhofer.

Světový pohár sjezdových lyžařů
Světový pohár sjezdových lyžařů

Pro čtyřiadvacetiletého Innerhofera to byl premiérový triumf ve Světovém poháru v kariéře, dosud dokonce ještě nikdy ani nestál na stupních vítězů. Pro Krölla znamenalo druhé místo vyrovnání dosavadního maxima.

Mezi favority se na sjezdovce neobjevil Američan Bode Miller, jenž se nezúčastnil sobotního losování startovních čísel. Za to dostal pokutu a byl vyřazen ze silné skupiny favoritů, která pravidelně nosívá čísla od 15 do 25. Na silně zledovatělé a jedné z nejnáročnějších sjezdovek ale Miller nepovažoval pozdní start za svou nevýhodu. Obhájce loňského prvenství to také svou jízdou potvrdil a skončil těsně pod stupni vítězů.

Z českých sjezdařů dnes nikdo v Bormiu nestartoval.

Výsledky - sjezd:

1. Innerhofer (It.) 2:03,55 
2. Kröll -0,32 
3. Walchhofer (oba Rak.) -0,95 
4. Miller (USA) -1,15 
5. Cuche (Švýc.) -1,33 
6. Guay (Kan.) -1,38
7. Heel (It.) -1,46 
8. Albrecht (Švýc.) -1,59 
9. Gruber (Rak.) -1,63 
10. Janka (Švýc.) -1,65

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.