ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Sprint SP se v Praze uskuteční, o Zlaté lyži se rozhodne v úterý

Velikost textu:

Praha/Nové Město na Moravě (Žďársko) - Sprinterské závody Světového poháru lyžařů se 29. prosince v Praze na Výstavišti poběží podle plánu. O osudu dalšího podniku SP a Tour de Ski v Novém Městě na Moravě se rozhodne v úterý dopoledne, kdy na inspekci na Vysočinu zavítá šéf běžecké sekce mezinárodní lyžařské federace FIS Jürg Capol.

Běžci na trati
Běžci na trati
Otevřít galerii
 • Běžci na trati autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/88/8721.jpg?1203256917
 • Běh na lyžích autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/88/8710.jpg?1203252719

Pražské pořadatele trápí nedostatek sněhu i vyšší teploty, mají už ale náhradní řešení. Pokud nezačne mrznout, využijí zařízení nizozemské firmy Polar Europe, se kterým sníh přímo na Výstavišti vyrobí i při plusových teplotách. 

Spolupráci se stejnou firmou přitom loni organizátoři kvůli finanční náročnosti odmítli. "Mezitím se ceny razantně snížily, letos už jsme schopni vejít se do dvou milionů," vysvětlil výkonný ředitel závodu Luděk Sáska. 

Situace v Novém Městě, kde se mají po Oberhofu a Praze konat další dvě části Tour de Ski na Silvestra a na Nový rok, je komplikovanější. Pořadatelé nyní mohou jen netrpělivě čekat, zda se od Štědrého dne vyplní předpověď mrazivého počasí. 

Kvůli teplému počasí a nedostatku sněhu museli pořadatelé v Novém Městě před dvěma lety zrušit premiérový závod Tour de Ski. Tehdy marně hledali několik náhradních variant od přemístění na Mísečky v Krkonoších do rakouských center v Seefeldu, Ramsau i do Mnichova, kde tehdy Tour de Ski začala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.