ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Obří slalom vyhrál Daniel Albrecht, ženy kvůli větru nezávodily

Velikost textu:

Alta Badia - Švýcar Daniel Albrecht vyhrál závod Světového poháru v obřím slalomu, který se konal v italské Alta Badii. V součtu obou kol předstihl druhého Ivicu Kosteliče z Chorvatska o 12 setin sekundy, bronzovou příčku obsadil Rakušan Hannes Reichelt.

Švýcarský sjezdař Daniel Albrecht
Švýcarský sjezdař Daniel Albrecht

Pětadvacetiletému Albrechtovi se povedlo už první kolo, v kterém ztratil pouze tři setiny na krajana Didiera Cuche. Ten vedoucí pozici neudržel a skončil celkově až pátý. Kvůli tomu ztratil zkušený lyžař také průběžné vedení v klasifikaci této disciplíny. Albrecht vyhrál čtvrtý závod SP v kariéře, letos zajel nejrychlejší obří slalom už na úvod sezony v Söldenu. 

Ani jeden z českých reprezentantů se do druhého kola dnešního závodu neprobojoval. Kryštof Krýzl ztratil na nejrychlejšího Cuche 4,10 sekundy a skončil 46., Martin Vráblík byl s téměř šestivteřinovou ztrátou 59.

Ženám zhatily závod rozmary počasí 

Dnešní sjezd Světového poháru žen ve Svatém Mořici se nepojede. Důvodem jsou silné větrné poryvy, kvůli kterým nejezdí ve švýcarském středisku ani lanovky. Start byl naplánován na 11 hodin, pořadatelé jej několikrát posunuli a nakonec závod zrušili úplně. O případném náhradním termínu dosud nebylo rozhodnuto. 

Rozmary počasí už letos zrušily sjezd žen podruhé. Závod z Lake Louise se uskuteční v náhradním lednovém termínu na sjezdovce v Cortině d'Ampezzo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.