ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Na sjezdovkách triumfovali Walchhofer a Gutová, Češi bez bodů

Velikost textu:

Val Gardena - Rakouský lyžař Michael Walchhofer vyhrál sjezd v italské Val Gardeně a na sjezdovce Saslong zopakoval svůj loňský triumf. Třiatřicetiletý mistr světa z roku 2003 se díky čtrnáctému vítězství v kariéře dostal do čela průběžného hodnocení disciplíny ve Světovém poháru. Walchhofer na mírně zkrácené trati porazil o 38 setin sekundy svého dlouholetého rivala Bodeho Millera z USA, jenž obhajuje celkové vítězství ve světovém poháru. Třetí byl překvapivě Manuel Osborne-Paradis z Kanady. 

Rakušan Michael Walchhofer
Rakušan Michael Walchhofer

Zkušený Walchhofer si vynahradil zklamání z pátečního superobřího slalomu, v němž obsadil až 40. místo. "To byl jeden z nejčernějších dnů v mé kariéře. Zato dnes se mi jízda povedla a pomohlo mi i počasí," dodal
stříbrný medailista z olympijského sjezdu v Sestriere 2006.

V pátek ho porazil i český reprezentant Petr Záhrobský, jenž získal první bod v SP díky 30. místu. Dnes se už staršímu bratrovi mistryně světa ve slalomu Šárky Záhrobské tolik nedařilo a s odstupem téměř pěti sekund obsadil 52. pozici.

Super-G vyhrála Gutová, Záhrobská bez bodů  

Nejlepší česká lyžařka Šárka Záhrobská nenavázala na 18. místo z prvního superobřího slalomu sezony v Lake Louise a dnes ve Svatém Mořici skončila bez bodů. Slalomová mistryně světa obsadila za hustého sněžení a špatné viditelnosti 41. pozici, z premiérového vítězství ve Světovém poháru se radovala teprve sedmnáctiletá Švýcarka Lara Gutová.

Mladá domácí lyžařka startovala s číslem jedna a na zkrácené trati
stanovila čas 57,38, který už žádná z jejích soupeřek nepřekonala. I kvůli náročným podmínkám, které například agentura SID označila za neregulérní. Sníh navátý na sjezdovku nestačili pořadatelé odstraňovat, což se spolu s nedobrou viditelností postaralo o výpadky mnoha lyžařek.

Z prvních třiceti startujících nedojelo do cíle hned devět včetně vedoucí
ženy SP Lindsey Vonnové z USA, Němky Marie Rieschové či Kanaďanky Emily Brydonové, jež zajela druhý nejrychlejší čas v pátečním super-G v rámci superkombinace.

Gutová vyhrála s náskokem 63 setin sekundy před krajankou Fabienne
Suterovou, která byla druhá i v Kanadě. Třetí skončila Italka Nadia
Fanchiniová, vítězka super-G z Lake Louise.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská
Česká lyžařka Šárka Záhrobská
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.