ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Až Tour de Ski Bauerovi ukáže, jakou má letos formu

Velikost textu:
aktualizováno 15. 12. 2008 18:16

Praha - Deset dní bude nyní běžec na lyžích Lukáš Bauer tvrdě trénovat, aby mu Tour de Ski na přelomu roku ukázala, jakou má formu v sezoně, jejímž vrcholem je domácí mistrovství světa v Liberci v druhé polovině února. Nemusí prý při třetím ročníku Tour de Ski obhájit celkové vítězství z loňska, ale aby měl klid do závěrečné přípravy, rád by skončil celkově do pátého místa.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
Otevřít galerii
 • Lukáš Bauer autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/114/11347.jpg?1204725877
 • Lukáš Bauer autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/87/8657.jpg?1203170347

Podle Bauera by někdo mohl namítnout, že se mu nedaří jako loni, kdy podával lepší výkony, než bylo například devatenácté místo v sobotním závodu v Davosu. Sám lyžař ale zůstává klidný. "Ne že by mě to v sobotu potěšilo, ale byl to pouze nevydařený experiment," upozornil Bauer na fakt, že týden před závodem trénoval ve vysoké nadmořské výšce. Podobný model přípravy na Tour de Ski měl i loni, jen potom nezávodil. 

Trénink na Božím Daru

"Letos je sezona postavená jinak, chtěl jsem v nadmořské výšce opět nastartovat přirozený proces hromadění červených krvinek v těle," řekl Bauer. Krvinky přenášejí kyslík do svalů, organismus potom podává lepší aerobní výkony. "Uvidí se na Tour de Ski, jaký to bude mít efekt," uvedl. 

Pomoci formě bude chtít v příštích deseti dnech doma na Božím Daru. "Chci si hlavně odpočinout z nadmořské výšky, zapomenout na Davos, pořádně odtrénovat a připravit se na Tour. Hlavně zůstat zdravý," řekl. Jeho ambice však může zhatit počasí, neboť sněhu je v Čechách nedostatek.

Tour začíná 29. prosince

Tour má začít sprintem v Praze 29. prosince, další závody jsou na programu na Silvestra a Nový rok v Novém Městě. Tam mají také problémy s teplým počasím. "Snad se ochladí, protože celá Tour de Ski a hlavně závody v Novém Městě jsou u mě na prvním místě, co se týče obliby a atmosféry," řekl Bauer.
 
Bauer si pochvaluje náladu v osmičlenném reprezentačním týmu, který letos má i kvůli MS na domácí půdě velké ambice zejména ve štafetě. "Atmosféra je velmi dobrá, i sprinteři podávají kvalitní výkony," upozornil na páté místo Dušana Kožíška a jedenácté Aleše Razýma o víkendu v Davosu. 

"Všechno to nestojí jen na Bauerovi," dodal nejlepší český lyžař. Reprezentace pouze čeká, až se dá zdravotně do pořádku Martin Koukal. "Je nás osm, rivalita bude obrovská," dodal Bauer.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.