ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Letošní Ski Classics skončilo v Levi. Celkový triumf potvrdili Nygaard a Norgrenová

Celkovými vítězi seriálu Ski Classics byly po závěrečném závodu Ylläs-Levi korunováni Andreas Nygaard a Britta Johanssonová-Norgrenová. Finský dálkový běh Nygaard vyhrál, ženské klání ovládla Astrid Slindová. Kateřina Smutná přišla ve finiši o pódium a doběhla čtvrtá. Osmnáctý skončil Stanislav Řezáč a dvacátý Jiří Pliska.

Nejlepší trojice ze závodu Ylläs-Levi
zdroj: Facebook.com/vismaskiclassics

"Trošku mě to mrzí, protože jsem byla asi metr od druhého místa a závěr sezony mohl být ještě veselejší, ale jsem spokojená. Měla jsem výborné lyže, jelo se mi krásně, neměla jsem žádné křeče nebo bolesti jako minulý a předminulý rok. Takže to dneska bylo super," pochvalovala si Smutná Bauerova týmu.

"Katka předvedla parádní výkon, jela senzačně. Ve finiši narazila asi na ty nejlepší sprinterky a čtvrtým místem skvěle zakončila velmi slušnou sezonu," konstatoval Bauer. V celkové klasifikaci si Smutná, jež v toto sezoně triumfovala v lednové La Diagonele ve Švýcarsku, oproti předchozím dvěma ročníkům o místo pohoršila.

V roce 2015 seriál dálkových běhů vyhrála a od té doby vždy patřila k trojici nejlepších. Královnou Ski Classic se letos počtvrté za sebou stala Johanssonová Norgrenová.

Mužským šampionem je poprvé Nor Andreas Nygaard, který si druhým rokem za sebou polepšil o místo a ukončil dvouletou nadvládu krajana Torda Asleho Gjerdalena. V Levi osmadvacetiletý Nygaard obhájil loňské prvenství a zaznamenal třetí vítězství v sezoně. Nejlepší z českých klasiků Stanislav Řezáč celkově v seriálu obsadil 23. místo.

Závěr finského dálkového běhu Ylläs-Levi

Ylläs-Levi, závěrečný závod série Ski Classics v dálkovém lyžování ve Finsku (70 km klasicky):

Muži: 1. Nygaard (Nor./Ragde Eiendom) 2:58:07,3, 2. Pettersen (Nor./BN Bank) -34,0, 3. Fjeld (Nor./Ragde Eiendom) -34,5, ...18. Řezáč (ČR/Slavia Pojišťovna) -3:15,8, 20. Pliska (ČR/Silvini Madshus) -3:19,4, 43. Šrail (ČR/eD system Bauer) -11:18,0.

Konečné pořadí: 1. Nygaard 1355, 2. Eliassen (Nor./BN Bank) 1158, 3. Gjerdalen (Nor./Ragde Eiendom) 1027, ...23. Řezáč 408, 36. Pliska 231, 39. Šrail 216, 41. Ročárek 185, 45. P. Novák (oba ČR Vltava Fund) 183.

Ženy: 1. Öyreová Slindová (Nor./Koteng) 3:28:01,6, 2. Korsgrenová (Švéd./Ramudden) -40,5, 3. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157) -40,6, 4. Smutná (ČR/eD system Bauer) -41,0, ...15. Grohová (ČR/Silvini Madshus) -18:38,1.

Konečné pořadí: 1. Johanssonová Norgrenová 1610, 2. Öyreová Slindová 1410, 3. Smutná 1310, ...16. Grohová 396, 19. Boudíková 351, 20. Klementová (obě ČR/Vltava Fund) 331, 34. Tvarůžková (ČR/eD system Bauer) 180.