ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Záhrobská byla osmnáctá v super-G v Lake Louise

Velikost textu:

Lake Louise (Kanada) - Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila v dnešním superobřím slalomu Světového poháru v Lake Louise 18. pozici a vyrovnala své druhé nejlepší umístění v této disciplíně. Z premiérového vítězství v kariéře se v prvním super-G sezony radovala Nadia Fanchiniová z Itálie.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská autor: ALESSANDRO TROVATI, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/16/1592.jpg?1199804402
 • Lyžařský slalom autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Třiadvacetiletá Záhrobská na ni ztratila 1,31 sekundy a týden po svém premiérovém vítězství ve slalomu SP v Aspenu se dočkala dalších bodů. V pátek jí ve sjezdu unikl bod o jedno místo.

V superobřím slalomu byla Záhrobská nejlépe patnáctá, loni právě v Lake Louise. Osmnáctá dojela i letos v březnu v Bormiu. 

Druhý sjezd se měl v Lake Louise jet v sobotu, ale musel být kvůli sněžení zrušen. Sníh dělal starosti organizátorům i dnes, ale po půlhodinovém odložení startu se jim podařilo trať připravit, i když v průběhu závodu opět začalo sněžit. 

Dvaadvacetiletá Fanchiniová vítězstvím korunovala úspěšné vystoupení v Kanadě, už v pátek byla druhá ve sjezdu. Dnes porazila o 28 setin sekundy shodně Švýcarku Fabienne Suterovou a Rakušanku Andreu Fischbacherovou. 

Po dvou víkendech v zámoří se kolotoč Světového poháru vrací do Evropy, ženy budou závodit ve španělské La Molině.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.