Paralympijský magazín

Sdruženář Moan vyhrál doma v Trondheimu závod SP

Trondheim (Norsko) - Třetí závod Světového poháru v severské kombinaci v norském Trondheimu vyhrál domácí lyžař Magnus Moan. Nejlepší z českých reprezentantů byl tentokrát Miroslav Dvořák, jenž obsadil 14. místo a poprvé v sezoně bodoval.

Magnus Moan

Moan byl nejrychlejší ve spurtu skupinky sdruženářů v cílové rovince. Po deseti kilometrech běhu porazil o sedm desetin sekundy Francouze Jasona Lamyho Chappuise.

Pětadvacetiletý rodák z Lillehammeru, který v Trondheimu žije, byl přitom po skoku až dvacátý. Na vítěze úvodní části Rakušana Davida Zaunera ztrácel minutu a pět sekund.

Druhý byl po skoku s minimálním odstupem lídr Světového poháru Fin Anssi Koivuranta. Nakonec doběhl třetí se ztrátou 1,5 sekundy na Moana a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Dvořák byl v polovině závodu třináctý. O jedno místo si v běhu pohoršil i Pavel Churavý, který skončil dvacátý. Z šesté pozice v celkovém hodnocení klesl na jedenáctou příčku.

Výsledky:

1. Moan (Nor.) 24:49,6, 2. Lamy Chappuis (Fr.) -0,7, 3. Koivuranta (Fin.) -1,5, ...14. Dvořák -42,2, 20. Churavý -1:11,1, 44. Slavík -2:44,1, 46. Vodseďálek (všichni ČR) -3:14,5.