ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Liberecké závody SP v severské kombinaci se kvůli počasí neuskuteční

Velikost textu:
aktualizováno 5. 12. 2008 19:48

Liberec - Liberecké závody Světového poháru v severské kombinaci se 13. a 14. prosince neuskuteční. Kvůli teplému počasí roztál ve Vesci, dějišti běžecké části únorového mistrovství světa v klasickém lyžování, veškerý přírodní sníh a organizátoři dnes museli závody zrušit. Informoval o tom mluvčí organizačního výboru světového šampionátu Zdeněk Soudný.

Lyžařský areál na Ještědu
Lyžařský areál na Ještědu

Závody příští sobotu a neděli měly být jediným setkáním světové elity v Liberci před šampionátem, který se ve Vesci a na Ještědu uskuteční od 18. února do 1. března příštího roku.

Definitivní rozhodnutí o konání SP mělo padnout až v sobotu, nicméně liberečtí organizátoři vzhledem k teplotám nad nulou zrušili po diskuzi se zástupci Mezinárodní lyžařské federace (FIS) závody už dnes. "Počasí nedovolilo zasněžovat, přírodní sníh roztál a zmizel trochu i z našich zásob. A promrzlý není ani terén," řekl Soudný.

Podle předpovědi počasí se má ochladit až v polovině příštího týdne. K přípravě okruhu o minimální délce 1,5 kilometru by přitom organizátoři potřebovali kompletních pět mrazivých dnů zasněžování.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.