ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Skikrosař Kraus chce olympiádě 2010 věnovat už i tuto sezonu

Velikost textu:
aktualizováno 2. 12. 2008 20:14

Praha - Hned na čtyři cíle se v nadcházející sezoně bude muset zaměřit český skikrosař Tomáš Kraus. Čtyřiatřicetiletý závodník totiž letos vůbec poprvé musí kromě Světového poháru, mistrovství světa a X-Games začít myslet i na přípravu na olympiádu, na níž bude mít jeho sport premiéru. Úspěchu ve Vancouveru začíná podřizovat vše ostatní už s předstihem roku a půl.

Tomáš Kraus
Tomáš Kraus

"Jsou to všechno důležité věci, hlavní je ale už příprava na olympiádu. Je důležité, abych nic nepodcenil a cítil se v pohodě. Snad jedině mistrovství světa se s tím dá srovnávat," uvedl Kraus. Naopak vrchol sezony extrémních sportů, coloradské X-Games, jsou definitivně na druhé koleji. 

"Soustředit se na X-Games znamená obětovat velkou část sezony, podřídit se přípravě, obětovat závody Světového poháru. I když, uspět na nich je taky velká věc," vypočítal zápory velkolepého amerického divadla Kraus.

Kraus: Zdravotně jsem konečně v pohodě

Před sezonou stihl i vyměnit značku lyží, aby si na ně mohl v dostatečném předstihu zvyknout, tmelí se i reprezentační parta. Kromě Krause by měl být opět nejvíc vidět vloni 28. závodník světa Zdeněk Šafář. Tým doplňují bratři Kopřivové. "Je fajn, že už je po zranění v pořádku i Honza," řekl Kraus na adresu staršího z Kopřivů. 

Trojnásobný vítěz z posledních čtyř sezon Světového poháru je letos prý konečně zdravotně v pohodě, dávno už ale není nejmladší. "Musím se soustředit na kolena a teď i na rameno. I když není v nějakém problémovém stavu, cítím, že není v pořádku," přiznal Kraus.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.