ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Bývalý biatlonista Soukup nastupuje na dráhu policisty

Velikost textu:

Po minulé sezoně ukončil svou biatlonovou kariéru. Hledání nového životního směřování netrvalo Jaroslavu Soukupovi dlouho. Dvojnásobný medailista z olympijských her bude policistou v Libereckém kraji, své budoucí kolegy by měl učit střílet a běhat.

Jaroslav Soukup
Jaroslav Soukup

"Bylo mi nahlášeno, že budu dělat něco ohledně běhu a střelby, což jsem dělal docela dlouho a občas jsem byl i šikovný," řekl dvojnásobný medailista z MS o své budoucí práci u policie. "Jsem na svoje první pořádné zaměstnání zvědavý a doufám, že předám své zkušenosti," dodal.

Pětatřicetiletý Soukup ukončil po uplynulé zimě kariéru. V současnosti prochází standardním náborem bezpečnostního sboru. Už má za sebou psychotesty a fyzické testy. "Psycho bylo fakt psycho. Od sedmi ráno do tří odpoledne jsem něco vyplňoval a ještě debatoval s psycholožkou. Měl jsem toho plnou hlavu," prozradil.

Bronzového medailistu ze sprintu na Hrách v Soči 2014 ještě čekají zdravotní prohlídky. Pak už nastoupí do nového prostředí. "Hlavní je parta, co trefím za lidi okolo, a podle toho bude práce. Když je dobrá parta, tak se vše zvládá lépe. Policii uznávám a myslím si, že by to mohlo být zajímavé. Jsem na to zvědavý, tak uvidíme," uvedl Soukup.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.