ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Sdruženář Slavík je desátý, Churavý se do desítky neprobojoval

Velikost textu:
aktualizováno 30. 11. 2008 15:30

Kuusamo (Finsko) - V Kuusamo se dnes dařilo i českým sdruženářům. Tomáš Slavík obsadil desáté místo a navázal tak na senzační čtvrtou příčku ze soboty v podání Pavla Churavého. Ten dnes skončil sedmnáctý. Vítězství si v domácím prostředí připsal dvacetiletý Fin Anssi Koivuranta. Za sebou nechal o 48,6 sekundy krajana Janneho Ryynänena, který zopakoval umístění ze soboty. Třetí skončil vítěz skokanské části Daito Takahaši z Japonska.

Tomáš Slavík
Tomáš Slavík

Slavík i Churavý měli šanci na umístění v první desítce. Po skokanské části patřil Slavíkovi za výkon 115,5 metru 11. pozice a na desetikilometrovou trať vybíhal se ztrátou dvou minut a čtyř sekund na vedoucího Japonce Daita Takahašiho.

O pět vteřin za ním odstartoval Churavý, jenž dnes předvedl skok dlouhý 115 metrů. Po čtvrtém místě ze sobotního závodu tak znovu mohl bojovat o elitní desítku. O body do klasifikace SP se popral také Aleš Vodseďálek, který klesl z 28. na 32. příčku. Miroslav Dvořák naopak svůj skok pokazil a z 53. pozice na svůj start rezignoval.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.