ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Biatlonista Šlesingr vstupuje do sezony s novými lyžemi

Velikost textu:

Praha - S několika změnami vkročí čeští biatlonisté do nadcházející sezony. Tým žen má v příštím roce pozvednout a naladit na olympiádu zkušený trenér Milan Janoušek, který vystřídal Ondřeje Rybáře. Novinka se nevyhnula ani mužskému výběru - nejlepší reprezentant Michal Šlesingr reagoval na loňské trápení a příští týden ve švédském Östersundu odstartuje do úvodního závodu seriálu s lyžemi značky Rossignol.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr
Otevřít galerii
 • Michal Šlesingr autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/80/7912.jpg?1202747073
 • Závod biatlonistů zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Šlesingr se hlavně v první polovině minulé sezony potýkal s velkými problémy, lyže Madshus mu několikrát skoro vůbec nejely. "O té změně jsme se bavili už déle, definitivní rozhodnutí padlo někdy na konci sezony," řekl český biatlonista. 

Český biatlonista touží vylepšit konečné 19. místo z uplynulého ročníku Světového poháru. "Nedávám si vyšší cíle než vloni, ale mám vyšší cíle než loňské výsledky. Polepšit si do 15. místa by bylo fajn. Na mistrovství světa bych si přál, aby to cinklo," pokračoval pětadvacetiletý závodník. Tuší, že se musí vyvarovat výkyvů, které ho potkaly na začátku minulé sezony. "Věřím, že letos jsme se poučili a díky změně lyží to podchytili. Snad se to nebude opakovat a hluchým místům se vyhneme," uvedl Šlesingr.

Vysoké ambice má i zbytek týmu. "U Zdeňka Vítka bychom byli spokojeni na mistrovství světa s umístěním do desátého místa a ve Světovém poháru do pětadvacátého. Ve štafetě bychom chtěli na MS dojet do šesté příčky," řekl novinářům kouč mužů Vlastimil Vávra. 

Ke změně došlo na trenérském postu u žen, kde vystřídal Rybáře Janoušek, který mnoho let vedl mužský tým. Za úkol má připravit družstvo směrem k blížící se olympiádě ve Vancouveru.

České biatlonisty čeká finančně mimořádně náročná sezona. Sedmý díl SP se uskuteční jako generálka před OH v kanadském Vancouveru a světový šampionát bude hostit korejský Pchjongčchang. "To je trochu biatlonová neznámá. Co jsem slyšel, tak jsou tam mimořádně náročné tratě," poznamenal Šlesingr. 

Od letošní sezony bude v SP bodovat celkem 40 závodníků a Češi novou úpravu pravidel vesměs vítají. "Hodnotím to pozitivně, určitě by to mělo přinést větší spravedlnost, protože někdo dojížděl pravidelně mezi 30. a 40. místem a spadal do stejného pytle jako někdo kolem 70. místa. Myslím si, že by to mělo pomoci i našim klukům," mínil Šlesingr, jenž se již stihl zotavit ze zranění kotníku, které utrpěl při lezení na umělé stěně.

Biatlonisté v cíli
Biatlonisté v cíli
Více fotek
 • Biatlonisté v cíli autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/88/8787.jpg
 • Biatlonistka na střelnici autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/81/8076.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.