ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar
Světový pohár

Bolavá záda zastavila Ledeckou, ve Winterbergu startovat nebude

Velikost textu:

Závěrečný paralelní slalom Světového poháru na snowboardu ve Winterbergu se pojede bez Ester Ledecké. Dvojnásobná olympijská vítězka závod vynechá kvůli problémům se zády. Sobotní paralelní slalom bude jen sledovat a po jeho skončení převezme velký křišťálový glóbus za celkový triumf v SP.

Ester Ledecká
Ester Ledecká

Ledecká přijela do Německa ve čtvrtek večer ze švédského Aare, kde ve finále Světového poháru v alpském lyžování nedokončila superobří slalom, v kterém získala v Pchjongčchangu překvapivé olympijské zlato. Důvodem byly bolesti zad, přesto po dojezdu uvažovala, že by v případě zlepšení na prkně startovala.

V pátek odpoledne se definitivně rozhodlo, že nepojede. Nefiguruje ani na startovní listině kvalifikace. "Ester se rozhodla záda šetřit a nenastoupit. Po závodu převezme velký křišťálový glóbus," potvrdil ČTK její manažer Viktor Valta.

Dvaadvacetiletá Ledecká měla jisté třetí vítězství v řadě v hodnocení paralelních disciplín od minulé soboty, kdy vyhrála ve švýcarském Scuolu. Už před čtrnácti dny si zajistila i malý glóbus za paralelní obří slalom.

přehrát video
Ledecká nedokončila super-G v Aare, Weiratherová získala malý křišťálový glóbus

Z Winterbergu se olympijská vítězka v paralelním obřím slalomu přesune do Prahy, kde ji v pondělí čekají mediální povinnosti. Pak doufá, že bude jezdit slalomy a obří slalomy kategorie FIS na lyžích. Záležet bude na stavu jejích zad. "Nemělo by to být vážné a čas ukáže, jak rychle bude v pořádku," řekl Valta. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.