ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
SP ve skocích na lyžích

Norové zvítězili na domácí půdě v Oslu, Češi nestartovali

Velikost textu:

Týmový závod v Oslu vyhráli olympijští vítězové Norové před Polskem a Rakouskem. Češi odjeli na sever Evropy ve dvou, a v závodu tak nestartovali.

Daniel Andre Tande
Daniel Andre Tande

Norské kvarteto se představilo v domácím prostředí ve stejném složení jako v Pchjongčchangu a Daniel André Tande, Andreas Stjernen, Johann André Forfang a Robert Johansson navázali na svůj olympijský triumf.

Druhé Poláky porazili rozdílem třídy o téměř 60 bodů a postarali se tak o první norský triumf v SP na Holmenkollenu. Třetí Rakušané naopak předstihli stříbrné olympijské medailisty Němce o pouhé čtyři desetiny bodu.

Závod družstev se započítával do série Raw Air, v níž se během deseti dnů sčítají všechny skoky na čtyřech norských můstcích. Po třech z šestnácti pokusů je v čele pořadí trojnásobný olympijský vítěz Kamil Stoch z Polska, jenž vyhrál páteční kvalifikaci na nedělní individuální závod. V něm se představí i Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek nepostoupil.

SP ve skocích na lyžích v Oslu - družstva:

1. Norsko (Tande, Stjernen, Forfang, Johansson) 1098,7 b., 2. Polsko (Kot, Hula, Kubacki, Stoch) 1039,8, 3. Rakousko (Schlierenzauer, Aigner, Hayböck, Kraft) 1010,2, 4. Německo 1009,8, 5. Japonsko 976,6, 6. Slovinsko 974,5.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.