ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
SP v alpském lyžování

Vonnová v Ga-Pa vyhrála i druhý sjezd

Velikost textu:

Také druhý sjezd v Garmisch-Partenkirchenu ovládla Lindsey Vonnová. Druhou Sofii Goggiaovou porazila o 11 setin sekundy, o další setinu zpět skončila třetí Tina Weiratherová. Vonnová vyhrála svůj jednaosmdesátý závod v kariéře.

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová

Na proslulé sjezdovce Kandahar triumfovala třiatřicetiletá Vonnová už podeváté a v průběžném pořadí disciplíny ztrácí na vedoucí Goggiaovou už jen 23 bodů. Celkově dál bezpečně vede Američanka Mikaela Shiffrinová, která dala přednost přípravě na olympijské hry v Pchjongčchangu. Vonnová už je v SP desátá.

Dlouholetá královna rychlostních disciplín Vonnová vyhrála v olympijské sezoně třetí sjezd a čtvrtý závod. V historickém pořadí alpských lyžařů se olympijská vítězka ve sjezdu z Vancouveru 2010 opět přiblížila Švédovi Ingemaru Stenmarkovi, který zvítězil v rekordních 86 závodech SP.

přehrát video
Vonnová vyhrála v Ga-Pa i druhý sjezd a dál stahuje Stenmarka

"Nemohu tomu uvěřit - 81 vítězství! Ten rekord se blíží, ale nebude to jednoduché. Po olympiádě se na něj určitě zaměřím, ale teď mají přednost olympijské hry," prohlásila Vonnová.

Goggiaová, která s ní v sobotu prohrála o dvě setiny, doufá, že se jí v Pchjongčchangu povede odplata. "V Koreji si ty setinky vezmu zpátky. Ten souboj mě pohání kupředu," uvedla k vyrovnaným duelům s Vonnovou.

"Po pádu v Cortině jezdím dobře, to je důležité pro sebevědomí. Loni jsem v Koreji vyhrála, ale teď je všechno jinak. Budu se snažit si to užít. Olympiáda je pro mě jenom část mojí cesty, nezáleží na tom, jestli vyhraju medaili, nebo ne," řekla Italka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.