ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
Olympiáda dětí a mládeže

Hokejový turnaj opanovala Vysočina, medaile se rozdávaly i v biatlonu

Velikost textu:

Po více než 40 zápasech v základních skupinách vyvrcholil na Olympiádě dětí a mládeže hokejový turnaj. Z trofeje pro šampiony se radovali hráči z Kraje Vysočina, kteří ve finále přestříleli moravskoslezské rivaly 5:4 po prodloužení. Cenné kovy se během závěrečného dne ODM udělovaly také v biatlonu, rychlobruslení, snowboardingu nebo v běhu na lyžích.

přehrát video
Souhrn závěrečného dne Olympiády dětí a mládeže

Finále hokejového turnaje maximálně splnilo očekávání. Od začátku se totiž neslo ve znamení střeleckých manévrů na obou stranách. Každé z mužstev několikrát drželo otěže a směřovalo k titulu, ale soupeř pokaždé odpověděl. Vítěze proto muselo za stavu 4:4 určit až prodloužení, které v čase 62:33 rozhodla Vysočina. Bronz si z Pardubic odvezl Královéhradecký kraj po skalpu Plzeňského.  

V biatlonu na účastníky ODM čekaly štafetové závody. Mezi dívkami triumfoval Pardubický kraj, chlapecké zápolení si podmanili zástupci Vysočiny. 

Na rychlobruslařském oválu naprosto dominovala Natálie Brichová ze Středočeského kraje. "Jsem hodně spokojená, protože jsou to mé první olympijské hry," uvedla šťastná vítězka, jež získala zlatou medaili také ve štafetě a celkově se z nejcennějšího kovu radovala čtyřikrát. Mezi chlapci slavil Patrik Janech po velmi napínavém finálovém souboji a také on zkompletoval maximální sbírku úspěchů v následné štafetě. 

V celkovém pořadí kraloval s 226 body Liberecký kraj před hlavním městem Praha a Krajem Vysočina. Další Zimní olympiádu dětí a mládeže uspořádá Karlovarský kraj v roce 2020. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.