ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
Olympiáda dětí a mládeže

Rozdány jsou krasobruslařské i běžkařské medaile

Velikost textu:
aktualizováno 29. 1. 2018 20:07

V Pardubickém kraji se rozběhl program osmé zimní olympiády dětí a mládeže. V akci byli hokejisté, krasobruslaři a také běžci na lyžích. ČT sport a web ctsport.cz nabízí z dětské olympiády přímé přenosy.

přehrát video
Olympiádu dětí a mládeže začali hokejisté a krasobruslaři

Zajímavou podívanou nabídl první den hokejového turnaje. Své síly změřili hráči z Pardubického a Libereckého kraje. Pardubičtí vedli, jenže o výhodu přišli zkraje druhé třetiny a vzápětí dokonce liberečtí reprezentanti skóre otočili. Duel ale nakonec skončil remízou 2:2.

V prvním finále v kategorii mladších chlapců se nejmladší bruslaři představili ve volných jízdách. Z vítězství se radoval Adam Tarabus, který reprezentoval Zlínský kraj. Na ledě předvedl kromě dalších náročných prvků také trojitého ritberga a zcela po zásluze bral zlato. "Jsem strašně dojatý, že jsem mohl závodit na Olympiádě," hodnotil nadějný krasobruslař.

Běžkařský závod na dva kilometry vyhrál liberecký závodník Jakub Salaba. "Jelo se mi dobře a vůbec nic mě nebolelo. Trať byla sice trochu pošlapaná, ale závod to byl dobrý," líčil mladý vítěz.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.