ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
SP ve skocích na lyžích

Povzbuzení před olympiádou. Češi skončili v Zakopaném osmí, slaví Poláci

Velikost textu:
aktualizováno 27. 1. 2018 17:44

Čeští skokané poprvé v sezoně postoupili do druhého kola týmového závodu a v polském Zakopaném obsadili osmou příčku. Na můstku se předvedlo kvarteto ve složení Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Roman Koudelka a Čestmír Kožíšek. Vyhrála domácí čtveřice v čele s Kamilem Stochem.

Čestmír Kožíšek
Čestmír Kožíšek

V Zakopaném se dvěma dobrými skoky ukázal Polášek (122 m a 121,5 m), který se držel nejlépe z české čtveřice. Na jeho výkony nedokázali zbylí členové kvarteta zcela navázat, i tak však v tradiční skokanské destinaci poprvé v sezoně proklouzli mezi osm nejlepších týmů a postoupili do druhého kola. Nutno však říci, že v Zakopaném chyběli Italové či Finové.

Velká pozornost byla na Koudelkovi, který se vrátil do Světového poháru poprvé po závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu. V Zakopaném byly jeho výkony lepší, nikoliv však ideální – nejzkušenější z českých závodníků zvládl 119 a 121,5 metru. Nejhůře skákal Štursa (114,5 a 115 m), lépe na tom byl Kožíšek, který předvedl nejdelší skok – 123 m.

Češi postoupili do druhého kola z osmé příčky s devatenáctibodovým mankem na sedmé Švýcary, stejné umístění jim patřilo i celkově – na Švýcarsko nakonec ztratili pětadvacet bodů.

Z vítězství se v Zakopaném radují domácí závodníci, jejichž šance znovu podržel Kamil Stoch. Posledním skokem vítěz Turné čtyř můstků dokonce překonal rekord můstku (141,5 m). Poláci tak porazili druhé Němce o dvacet pět bodů. Norové, kteří postrádali Roberta Johanssona, skončili třetí.

přehrát video
Poláci nedali v Zakopaném soupeřům šanci

Závod SP ve skocích na lyžích v Zakopaném (Polsko) - družstva:

1. Polsko (Kot, Hula, Kubacki, Stoch) 1092,0, 2. Německo (Eisenbichler, Leyhe, Wellinger, Freitag) 1067,3, 3. Norsko (Fannemel, Forfang, Lindvik, Stjernen) 1055,2, 4. Rakousko 986,8, 5. Japonsko 954,4, 6. Slovinsko 953,0, ...8. ČR (Polášek, Štursa, Koudelka, Kožíšek) 848,9. 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.