ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
MS v letech na lyžích

V Oberstdorfu nejlépe létá Tande. Kožíšek neprošel kvalifikací

Velikost textu:
aktualizováno 19. 1. 2018 17:55

Ve čtvrtek se na mamutím můstku v německém Oberstdorfu kvůli silnému větru neskákalo. Nyní již byly podmínky příznivější a program světového šampionátu v letech mohl pokračovat. O úspěch v kvalifikaci usiloval Čestmír Kožíšek, který však dolétl jen na značku 124 metrů a do hlavního závodu nepostoupil. Vede Daniel Andre Tande, který v kvalifikaci skočil nový rekord můstku (238,5 m). Druhý je Richard Freitag, třetí místo drží Kamil Stoch.

přehrát video
Rekordní kvalifikační pokus Daniela Andre Tandeho

Šestadvacetiletému Kožíškovi kvalifikační pokus nevyšel. Jilemnický rodák předvedl pouze 124 metrů a obsadil 43. místo, šampionát tak pro něj skončil už po jediném skoku. Do čtyřkolového závodu se kvalifikovalo čtyřicet nejlepších letců. Přitom v generálce na MS obsadil Kožíšek slibnou třináctou příčku na Kulmu.

Zbylí čeští reprezentanti do Oberstdorfu necestovali a připravují se na olympijské hry. Češi tedy neobsadí ani nedělní závod družstev. Po prvním kole vedl norský skokan Tande, za ním se s malým odstupem 1,3 bodu seřadil Richard Freitag, který skáče poprvé od bolestivého pádu v Innsbrucku. Třetí byl Kamil Stoch, na Tandeho ztrácel rovné dva body. 

Tito tři kralovali i druhému ze čtyř kol. Stoch měl dobré podmínky a suverénně šel do vedení poté, co zadní vítr ukončil šance veteránů Noriakiho Kasaie a Simona Ammanna. Poté ovšem vynikající let předvedl Freitag, který vedl o sedm bodů. Na můstku už byl pouze Tande. A jeho let byl znovu ze všech nejlepší. Po prvním kole Nor vede o devět bodů před Freitagem.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.