ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Úvodní běžeckou štafetu vyhrály v Gällivare Norky

Velikost textu:
aktualizováno 23. 11. 2008 13:02

Gällivare (Švédsko) - Norské běžkyně na lyžích vyhrály úvodní štafetu nové sezony Světového poháru. Ve švédském Gällivare na trati 4x5 kilometrů udolaly v závěrečném finiši Finky, domácí reprezentantky na třetím místě ztratily už více než 40 sekund. České kvarteto skončilo s více než tříminutovým mankem čtrnácté.

Marit Björgenová
Marit Björgenová

Od prvního úseku se v čele usadily favorizované štafety Norska, Finska a Itálie, zatímco Eva Nývltová předávala už s velkou ztrátou na 15. místě. Eliška Hájková, Helena Erbenová a Ivana Janečková dokázaly v dalším průběhu jeden tým předběhnout, přesto skončily Češky v hloubi devatenáctičlenného startovního pole.

Blíže k prvenství měly po druhém úseku v podání královny minulé sezony Virpi Kuitunenové Finky, nejrychlejším časem ze všech ale mírné manko stáhla Norka Kristin Steiraová a její kolegyně Marthe Kristoffersenová pak měla ve finiši více sil než její finská konkurentka.

Výsledky - štafeta 4x5 km:

1. Norsko (Björgenová, Johaugová, Steiraová, Kristoffersenová) 51:01,5, 2. Finsko (Muranenová, Kuitunenová, Saarinenová, Roponenová) -0,4, 3. Švédsko (Hanssonová, Norgrenová, Haagová, Kallaová) -42,7, 4. Itálie -55,7, 5. Německo -1:00,4, 6. Rusko -1:18,7, ...14. ČR (Nývltová, Hájková, Erbenová, Janečková) -3:13,2.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.