Olympiáda dětí a mládeže 2024

Shiffrinová a Myhrer zářili nad Oslem a ovládli paralelní slalom

Mikaela Shiffrinová a André Myhrer vyhráli novoroční paralelní slalom Světového poháru v Oslu. Shiffrinová si navíc na Holmenkollenu upevnila vedení v seriálu.

Myhrer a Shiffrinová kroužili v kopcích nad Oslem

Dvaadvacetiletá Shiffrinová v městském závodu, který komplikovala lehká mlha, postupně vyřadila tři soupeřky a ve finále porazila Wendy Holdenerovou ze Švýcarska. V malém finále zdolala další Švýcarka Melanie Meillardová Fridu Hansdotterovou ze Švédska.

Myhrer ve finále porazil Rakušana Michaela Matta a připsal si osmé vítězství v kariéře. Třetí místo vybojoval Němec Linus Strasser, čtvrtý skončil Brit Dave Ryding, který ve čtvrtfinále překvapivě vyřadil favorizovaného rakouského lídra SP Marcela Hirschera. Neuspěl ani domácí favorit Henrik Kristoffersen, neboť po velké chybě vypadl už v prvním kole.

SP v sjezdovém lyžování v Oslu - paralelní slalom:

Muži: 1. Myhrer (Švéd.), 2. Michael Matt (Rak.), 3. Strasser (Něm.), 4. Ryding (Brit.), 5. Hirscher (Rak.), Aerni, Yule (oba Švýc.) a Foss-Solevaag (Nor.).

Průběžné pořadí slalomu (po 4 závodech): 1. Hirscher 254, 2. Kristoffersen (Nor.) 235, 3. Myhrer 184, 4. Aerni 170, 5. Michael Matt 148, 6. Yule 140.

Průběžné pořadí SP (po 16 závodech): 1. Hirscher 574, 2. Kristoffersen 520, 3. Jansrud 480, 4. Svindal (oba Nor.) 454, 5. Pinturault (Fr.) 402, 6. Mayer (Rak.) 318.

Ženy: 1. Shiffrinová (USA), 2. Holdenerová, 3. Meillardová (obě Švýc.), 4. Hansdotterová (Švéd.), 5. B. Schildová (Rak.), Dürrová (Něm.), Skjöldová (Nor.) a Vlhová (SR).

Průběžné pořadí slalomu (po 5 závodech): 1. Shiffrinová 480, 2. Vlhová 345, 3. Holdenerová 265, 4. Hansdotterová 231, 5. B. Schildová 162, 6. Meillardová 158, ...44. Dubovská (ČR) 2.

Průběžné pořadí SP (po 15 závodech): 1. Shiffrinová 981, 2. Rebensburgová (Něm.) 510, 3. Vlhová 425, 4. Weiratherová (Licht.) 374, 5. Holdenerová 370, 6. Worleyová (Fr.) 336, ...51. Ledecká (ČR) 56, 107. Dubovská 2.