ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Verner na moskevské Grand Prix nestačil v krátkém programu na Jouberta

Velikost textu:

Moskva - Český krasobruslař Tomáš Verner je na Grand Prix v Moskvě po krátkém programu průběžně na druhém místě. Při svém druhém vystoupení v elitním seriálu dnes dostal známku 73,20 bodu a nestačil jen na Francouze Briana Jouberta, který ziskem 86,10 bodu o třídu předčil všechny soupeře. Vernerovi šlape na paty s odstupem 1,58 bodu úřadující juniorský mistr světa Američan Adam Rippon.

Český krasobruslař Tomáš Verner
Český krasobruslař Tomáš Verner

Vernerovi na úvod stejně jako při všech předchozích závodech v této sezoně nevyšla riskantní kombinace čtverného a trojitého toeloopu. Při čtverném skoku se vychýlil z osy a následoval pád. Pak s drobnými potížemi zvládl trojitý axel a bez problémů skočil trojitý lutz, což mu spolu s dobrými krokovými pasážemi přineslo nejlepší výkon v sezoně.

"Udělal jsem v úvodní kombinaci chybu, která mě mrzí. Sedmatřicet bodů za techniku je málo. Ale jako úvod do soutěže je to docela dobrý," zhodnotil svůj krátký program Verner. "Jel jsem naplno, ale spokojený nejsem, mám na čem pracovat. Toto však není můj vrchol. Vrcholy přijdou na mistrovství Evropy a světa. Teď zkouším programy a potřebuji zpětnou vazbu od rozhodčích, kterou jinde nedostanu, jen při závodech," dodal.

V sobotních volných jízdách však bude zřejmě bojovat jen o druhé místo, protože Joubert má před ním bezmála třináctibodový náskok. Francouzský krasobruslař na rozdíl od Vernera kombinaci se čtverným toeloopem zvládl suverénně a pak se rozjel k fantastickému výkonu.

Celý krátký program absolvoval ve velkém tempu a dostal za něj třetí
nejvyšší známku historie. Lépe dosud zajeli jen Rus Jevgenij Pljuščenko na olympiádě v Turíně a Japonec Daisuke Takahaši na letošním mistrovství čtyř kontinentů.

Výsledky:
Muži - po krátkém programu: 1. Joubert (Fr.) 86,10, 2. Verner (ČR) 73,20, 3. Rippon (USA) 71,62.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.