ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Diskvalifikace pokračují, na olympiádě už si nezazávodí dalších 11 Rusů

Velikost textu:

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) kvůli dopingu na Hrách v Soči v roce 2014 doživotně diskvalifikoval dalších 11 ruských sportovců. Jsou mezi nimi i dvojnásobný medailista z Vancouveru rychlobruslař Ivan Skobrev, stříbrný sáňkař Albert Demčenko a jeho kolegyně Taťjana Ivanovová, která spolu s ním přispěla k druhému místu smíšené štafety. Počet potrestaných Rusů stoupl na 43, k sportovnímu arbitrážnímu soudu v Lausanne se jich dosud odvolalo 22.

Ivan Skobrev
Ivan Skobrev

Dalšími diskvalifikovanými sportovci jsou rychlobruslař Arťom Kuzněcov, běžci na lyžích Nikita Krjukov, Alexandr Bessmertnych a Natalija Matvejevová, bobisté Ljudmila Udobkinová a Maxim Bělugin a hokejistky Taťjana Burinová a Anna Ščukinová.

"Dosud řešila disciplinární komise MOV 46 dopingových případů, z nichž tři byly odloženy. Protože vyšetřování stále pokračuje, není vyloučeno, že se objeví okolnosti, jež povedou k otevření dalších případů," napsal MOV v prohlášení.

Zpětné analýze byly podrobeny vzorky všech 232 ruských sportovců, kteří v Soči nastoupili.

Rusko bylo kvůli systematickému dopingu a manipulacím se vzorky reprezentantů vyloučeno z příštích zimních Her v Pchjongčchangu. Vybraní sportovci nicméně mohou v Koreji startovat pod neutrální vlajkou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.