ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Samková se k závodění vrátí až po novém roce

Velikost textu:

Vyšetření poraněného levého ramena Evy Samkové vážné zranění neodhalilo. Samková ale vedle závodu v rakouském Montafonu vynechá i další předvánoční akci Světového poháru v italské Cervinii.

přehrát video
Samková se na svahy vrátí až po novém roce

Samková si operované levé rameno poranila ve středu při pádu během poslední tréninkové jízdy ve Val Thorens. Do kvalifikace proto nenastoupila a místo toho zamířila do Prahy na vyšetření. Při něm se nezjistilo nic vážného. "Samozřejmě nějaké poškození tam je. To se očekávalo, protože je to operované rameno," uvedla Samková.

Lékaři jí z ramene vytáhli tekutinu a prostřednictvím plazmy a kyseliny hyaluronové se snaží urychlit hojení. V pondělí jí tyto látky do ramene aplikují znovu. Do neděle má Samková úplně volno, v pondělí začne cvičit a podstupovat rehabilitační procedury. Olympijské hry, na kterých bude obhajovat zlato ze Soči, začnou za necelé dva měsíce.

"S mými rameny je to pořád stejné, vím o tom, ale nenechám se tím otrávit. Pozitivní energie je důležitá, je lepší hledět dopředu a snažit se, aby se to zahojilo co nejdřív. Zkrátka hledím vpřed," doplnila k aktuální situaci majitelka křišťálového glóbu za triumf v minulém ročníku Světového poháru.

Z toho aktuálního zatím absolvovala jen zářijové závody v Argentině, kde skončila sedmá a druhá. Po Vánocích Světový pohár ve snowboardcrossu pokračuje 19. a 20. ledna v tureckém Erzurumu. Do olympiády jsou pak na programu ještě závody v bulharském Bansku a německém Feldbergu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.