ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Zraněná Koukalová opustila reprezentaci a připravovat se bude sama

Velikost textu:

Gabriela Koukalová má stále problémy s lýtkovými svaly a bude se v příštích dvou týdnech připravovat samostatně. Po úvodu sezony, který strávila s reprezentačním týmem na Světovém poháru v Östersundu, přestože zatím nemůže závodit, se od reprezentace odpojila a místo do dějiště dalšího SP v Hochfilzenu se po dohodě s trenérem Ondřejem Rybářem přesunula do rakouského Obertilliachu.

Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová

Osmadvacetiletou Koukalovou brzdí v přípravě už od léta potíže s lýtkovými svaly a kvůli bolestem stále nemůže trénovat naplno. "Byla s námi v Östersundu, ale ty tréninky vůbec neprobíhaly, jak jsme si představovali. Na rovinu můžu říct, že to nikam moc nevedlo, takže nemělo smysl, aby tu byla dál s týmem a protloukala se závodním programem," řekl v Rakousku Rybář českým novinářům.

"Takže odjela do Obertilliachu, kde bude sbírat poslední síly psychické a fyzické, jestli se něco ještě pohne," dodal.

přehrát video
Biatlonistka Zvařičová se vrací do národního týmu

Vyhlídky české hvězdy na start na olympijských hrách v Pchjongčchangu jsou stále velice nejisté, víc se uvidí na přelomu roku. "Řeknu na rovinu: po tom, co jsem viděl a jak to šlo s tréninkem, nemyslím si, že by to mělo nějaké zásadní změny. Je to ale o nějaké psychické pohodě a uvidíme, co udělá ten čas, o kterém jsme mluvili. Nikdy nevíte, co se může den ze dne stát, nicméně velké naděje si nedělám," dodal Rybář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.