ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Záhrobské hrozí trest. Závodí v jiné kombinéze než ostatní reprezentanti

Velikost textu:

Praha - Mistryni světa ve slalomu Šárce Záhrobské hrozí trest kvůli tomu, že v nové sezoně závodí v jiné kombinéze než ostatní čeští reprezentanti. Podle Lidových novin chce předseda lyžařského svazu Lukáš Sobotka se Záhrobskou a jejím bratrem Petrem zahájit disciplinární řízení. Jeho výsledkem může být trest v podobě napomenutí, ale i zákazu závodní činnosti.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská

Otec a trenér lyžařských sourozenců Petr Záhrobský před sezonou vypověděl smlouvu firmě Vist, která dodává závodní kombinézy celé české reprezentaci ve všech věkových kategoriích. Vysvětluje to tím, že italská firma pozdě platila faktury. Podle Sobotky o tom však Záhrobský nikoho neinformoval.

Záhrobská zřejmě porušila pravidla FIS

Záhrobský se dohodl na spolupráci s českou firmou Don Quiet a v její kombinéze nejlepší česká sjezdařka absolvovala úvodní dva závody Světového poháru. Tím ale nejspíš porušila pravidla FIS, podle kterých musí jakoukoli reklamu na kombinéze schválit národní svaz, což se u nápisu Don Quiet nestalo. 

"Pro svaz je to normální, že někdo neplatí. Všichni to jen trpně přijímají. Já ne," reagoval Záhrobský na Sobotkovo prohlášení. O hrozbě disciplinárního řízení prý nic neví. "Ale jestli si chce Sobotka proti sobě postavit nejlepší závodnici..." uvedl. 

Sobotka: Záhrobský poškozuje svaz

"Čtyři měsíce jsme nosili reklamu zadarmo a pan Sobotka dělá, jako by to bylo v pořádku," řekl Záhrobský. Případného trestu se nebojí. "Máme lidi, kteří se o to postarají. Pan Sobotka si pod sebou podřezává větev." 

Podle Sobotky Záhrobský svým jednáním poškodil lyžařský svaz. Italské firmě vadí, že přišla o českou hvězdu. "Je možné, že nyní budeme muset za materiál platit víc," uvedl funkcionář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.