ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Snowboardistka Pančochová chtěla na bednu, ale i páté místo ji těší

Velikost textu:

Nejlepší výsledek v sezoně vybojovala snowboardistka Šárka Pančochová. Ta obsadila páté místo v závodu Světového poháru v disciplíně Big Air v Mönchengladbachu, kde zvítězila Švýcarka Carla Somainiová.

Šárka Pančochová
Šárka Pančochová

"Mám radost. Bylo to dobrý, úroveň skoků je vysoká," řekla Pančochová. Páté místo v Big Airu, jenž bude mít v Pchjongčchangu olympijskou premiéru, je pro ni nejlepším výsledkem v SP od loňského listopadu, kdy byla třetí v Miláně.  

Sedmadvacetiletá Pančochová postoupila do šestičlenného finále poprvé v ročníku, když v předchozích závodech v Miláně a Pekingu skončila na desátém a sedmnáctém místě.  

V Mönchengladbachu se jí nepovedl první finálový skok, za druhý a třetí pokus dostala v součtu 116,50 bodu. "Měla jsem radost z postupu do finále a škoda pádu v prvním finálovém skoku, mohla z toho být bedna," řekla Pančochová po třetím nejlepším výsledku v Big Airu v kariéře.  

Bývalá vítězka Světového poháru ve freestylových disciplínách litovala i pádu při třetím skoku. "Jela jsem Frontside Rodeo 720, který vypadá jako šipka, ale dlouho jsme ho nedělala a spadla," řekla.  

Pančochová je hlavně ráda, že je v pořádku po květnové operaci pravého ramena, které jí vypadávalo. "Cítím se stoprocentně. Můžu normálně padat a nebojím se. Dostávám se do toho, používám ruce víc, což pomáhá rotacím," uvedla.  

Další dva čeští reprezentanti do finále v Německu nepostoupili Petr Horák obsadil v kvalifikaci 23. pozici, Kateřina Vojáčková byla šestadvacátá.  

Freestylisté mají za sebou náročné období. Začali závodem v Miláně, po týdnu se přesunuli do Číny, odtud do Evropy a v neděli letí do USA. "Je to hodně hektické, trošku jet leg, ale v Americe zůstanu přes Vánoce," řekla Pančochová.  

V Copper Mountain se příští týden koná další Big Air a pak už přijde na řadu slopestyle, v kterém byla Panšochová pátá na zimní olympádě v Soči. "Už se těším, konečně zase budeme dělat zatáčky na sněhu. Big Air je taková trošku snowboardová gymnastika a není moc prostoru si pořádně zajezdit," řekla vicemistryně světa ve slopestylu z roku 2011.

SP ve snowboardingu v Mönchengladbachu (Německo) - Big Air:

Muži: 1. Kleveland (Nor.) 191,75, 2. Okubo (Jap.) 168,50, 3. Järvilehto (Fin.) 164,50, ...v kvalifikaci 23. Horák (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Okubo 1180, 2. Kunitake (Jap.) 1040, 3. Millauer (Rak.) 1010, ...22. Horák 362.

Ženy: 1. Somainiová (Švýc.) 175,0, 2. Onicukaová (Jap.) 172,5, 3. Priorová (N. Zél.) 160,75, ...5. Pančochová 116,5, v kvalifikaci 26. Vojáčková (obě ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Gasserová (Rak.) 2000, 2. Onicukaová 1960, 3. Somainiová 1330, ...7. Pančochová 850.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.