ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
SP v biatlonu

Vítková jde do boje, ostatní Češi se zatím spíš jen hledají

Velikost textu:

Švédský biatlonový týden v Östersundu vrcholí. Nejblíž možnému úspěchu z českého týmu je ve stíhacím závodě Světového poháru Veronika Vítková. Ta totiž vyrazí na desetikilometrovou trať z nadějné osmé pozice, kterou si vyjela stejným místem ve sprintu. Z jejích reprezentačních kolegů je na startu nejvýš Michal Šlesingr, na osmatřicáté pozici. Oba závody můžete sledovat živě na ČT sport a webu ctsport.cz od 12.45 a 14.45.

Veronika Vítková
Veronika Vítková

Vítková, kterou ve stíhačce doplní ještě Eva Puskarčíková, jež obsadila ve sprintu 32. místo, se zvolna zlepšuje. Ve sprintu bezchybně střílela, ale měla smůlu v tom, že startovala první a neměla tak moc porovnání se soupeřkami na trati.  

Českou mužskou sekci může těšit osmdesátiprocentní účast – do stíhačky nepostoupil jen Jaroslav Soukup (68. ve sprintu). Ovšem všichni zatím spíš hledají optimální formu a k tomu budou potřebovat ještě trochu času. Šlesingr i Krčmář po sprintu tvrdili, že cítí, že jejich výkony půjdou nahoru, a zatím ale nedovedli přesně říci, proč se jim nedařilo. Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Tomáš Krupčík vyrazí na trať ze 43. až 45. místa. 

O vítězství mezi biatlonisty se s největší pravděpodobností utkají zejména Martin Fourcade z Francie a norští bratři Bä. Ti získali v Östersundu každý po jednom triumfu, zatímco Francouz už byl třetí i druhý, ale na výhru čeká. Z první pozice vyrazí Tarjei Bä téměř současně s Fourcadem, kterého předstihl ve sprintu jen o sedm desetin vteřiny. Jeho sourozenec Johannes startuje jako jedenáctý, téměř o 36 vteřin později.

Do závodu žen vyběhne první Denise Herrmannová, bývalá německá běžkyně na lyžích. Na tu ztrácí Vítková 36 vteřin a na třetí Juliji Džimovou z Ukrajiny jen 16.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.