ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Fourcadeovi vzal ve sprintu biatlonistů triumf o sedm desetin vteřiny Tarjei Bö

Velikost textu:

Čekání na velký úspěch českých biatlonistů v nové sezoně trvá. V prvním sprintu Světového poháru ve švédském Östersundu dlouho kraloval suverén minulé sezony Martin Fourcade z Francie, který útočil na pátý triumf v tomhle závodě za sebou, ale o sedm desetin vteřiny jej v závěru předstihl Tarjei Bö. Ten tak zastoupil svého bratra, jenž triumfoval ve vytrvalostním závodě. Z českých biatlonistů byl nejlepší osmatřicátý Michal Šlesingr.

Tarjei Bö v cíli sprintu v Östersundu
Tarjei Bö v cíli sprintu v Östersundu

Ve Švédsku se proti vytrvalostnímu závodu a pátečnímu sprintu žen změnilo počasí. Mráz pominul, teploměr před startem ukazoval dva stupně nad nulou a ideální podmínky nahradil drobný déšť a nevydrželo ani bezvětří.

To vůbec nehrálo do karet hlavnímu favoritovi: Johannes Bö, suverénní vítěz vytrvalostního závodu, minul při úvodní střelbě vleže hned třikrát a bylo po nadějích na stupně vítězů.

Fourcade se netrefil vleže jednou, ale jeho běžecké schopnosti to dokázaly negovat. Dlouho se zdálo, že by ho mohl ohrozit německý rychlostřelec Erik Lesser, který ale jednou chybil při druhé střelbě a nakonec mu scházely tři vteřiny.

Za norského vítěze vytrvalostního závodu ve sprintu zaskočil starší bratr Tarjei Bö. Ten sice jednou vestoje netrefil terč, ale běžel skvěle a v cíli byl o sedm desetin vetřiny rychlejší než Francouz.

přehrát video
Sestřih sprintu SP biatlonistů v Östersundu

Z českých biatlonistů zajel nejlépe Michal Šlesingr. Po bezchybné střelbě vleže ale na "stojce“ jednou minul a byl v cíli osmatřicátý. "Střelnice byla trošku horší než při dlouhém závodě, ale nebyl extra silný vítr. Na stojce jsem jednou minul. Na trati jsem se necítil dobře, byla trošku slabší. Sníh byl tvrdý a kompaktní, ale nějak mi to nesedlo," konstatoval v cíli nejlepší český závodník.

Tomáš Krupčík doplatil na slabší běh a jeden terč nedal vleže. Michal Krčmář se dopustil na každé z obou položek po jedné chybě a doběhnout už to nestačil. Ondřej Moravec se připravil o lepší výsledek dvěma chybami při střelbě vestoje, stejně jako Jaroslav Soukup. Ten nakonec skočil až 68. a jako jediný z Čechů nepostoupil do nedělního stíhacího závodu, do něhož jde padesát nejlepších ve sprintu. 

A jak viděl Krčmář svůj výkon? "Foukalo víc, ale ty rány, které jsem minul, byly moje chyby. Zatím je to hlavně v běhu hodně upracované, chybí lehkost. Věřím, že to půjde nahoru."

Muži - sprint na 10 km: 1. T. Bö (Nor.) 22:40,6 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -0,7 (1), 3. Lesser (Něm.) -3,7 (1), 4. Svendsen (Nor.) -13,3 (1), 5. Schempp (Něm.) -15,0 (2), 6. Dolder (Švýc.) -16,0 (0), 7. Lindström (Švéd.) -16,7 (0), 8. Rastorgujevs (Lot.) -22,6 (1), 9. Kühn (Něm.) -23,4 (1), 10. Fak (Slovin.) -34,3 (1), ...38. Šlesingr -1:14,0 (1), 43. Krčmář -1:27,3 (2), 44. Moravec -1:29,3 (2), 45. Krupčík -1:33,1 (1), 68. Soukup (všichni ČR) -2:04,6 (2).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 102, 2. J. Bö (Nor.) 90, 3. Fillon Maillet (Fr.) 83, 4. T. Bö 81, 5. Svendsen 73, 6. Lesser 72, ...35. Šlesingr 18, 40. Moravec 11.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.