ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
SP V BĚHU NA LYŽÍCH

Legkov a spol. už nemohou závodit ani ve SP. Jsme zděšeni rozsahem podvodu, napsala FIS

Velikost textu:

K tvrdým trestům pro šestici ruských běžců na lyžích v čele s Alexanderem Legkovem, kteří byli distancováni za doping na olympijských hrách v Soči, se přidala také Mezinárodní lyžařská federace (FIS). Všem zakázala start ve Světovém poháru. Minulý víkend v úvodním dílu seriálu ve finské Ruce ještě závodit mohli.

Alexander Legkov
Alexander Legkov

Legkov, Jevgenij Bělov, Maxim Vylegžanin, Alexej Petuchov, Jevgenija Šapovalovová a Julia Ivanovová byli kvůli dopingu začátkem listopadu doživotně vyloučeni z olympijských her a přišli o výsledky z domácí olympiády v Soči 2014. Od FIS měli kvůli dopingovému podezření zastavenou činnost od loňského prosince, distanc jim však vypršel 31. října.

Vzhledem k tomu, že federace ještě minulý týden neměla v ruce písemné rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru (MOV) o jejich diskvalifikaci, neměla údajně možnost jim suspendaci prodloužit. Celá šestice tak mohla v závěru minulého týdne startovat v úvodních závodech SP v Ruce, čehož využila trojice Šapovalovová, Vylegžanin a Bělov.

Představitelé FIS oznámili, že dokumenty MOV obdrželi. "Jsme zděšeni rozsahem systematického podvodu," uvedla federace v odůvodnění zastavení činnosti.

Původní vítěz závodu na 50 km v Soči Legkov, trojnásobný stříbrný medailista Vylegžanin a jejich čtyři reprezentační kolegové byli potrestáni na základě zprávy Světové antidopingové agentury (WADA) o dopingových podvodech během OH. Jejich vzorky vykazovaly známky neautorizovaného otevření, Legkov je navíc podezřelý z toho, že před Hrami konzumoval "koktejl" z anabolických steroidů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.