ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Dušková s Bidařem se připravují na olympiádu, čeká je také premiéra v Grand Prix

Velikost textu:

Krasobruslařská sezona je v plném proudu a do letošní Grand Prix se zapojí i česká sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař. Nadějní mladí krasobruslaři si v září už zajistili účast na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu.

Anna Dušková a Martin Bidař
Anna Dušková a Martin Bidař

Na konci září Anna Dušková s Martinem Bidařem uspěli na olympijské kvalifikaci a od té doby pilují programy, které předvedou i v Pchjongčchangu. "My máme novou volnou jízdu a je hodně těžká v tom, že tam nemáme žádné místo, kde bychom si mohli nějak odpočinout," shoduje se mladý krasobrulařský pár.

přehrát video
Nadějní krasobruslaři Dušková s Bidařem trénují olympijskou jízdu

Duškové je 17 let, její partner je o necelý rok starší. Dvojice vloni přešla z juniorské do seniorské kategorie a vnímá svůj handicap."Jsme pozadu v projevu a v zaujetí diváků a rozhodčích," vysvětlil Bidař hlavní nedostatek. 

Ale svoje místo už si juniorští mistři světa vybojovali. Poprvé v kariéře dostali pozvánku i do seriálu Grand Prix. Už za týden budou bruslit v Číně a pak ještě ve Francii. "Myslím, že nás to posune dopředu, že získáme skvělé zkušenosti, co jako pár potřebujeme," řekla na závěr Dušková.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.