ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Koudelka byl znovu na můstku, v Hinzenbachu skončil třetí

Velikost textu:

Po delší pauze je zpátky Roman Koudelka. Český skokan překonal nemoc a vrátil se na můstky třetím místem v letní Grand Prix v Hinzenbachu. Nestačil jen na polskou dvojici Dawid Kubacki a Piotr Žyla.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

Osmadvacetiletý Koudelka absolvoval první tři závody Grand Prix v červenci a v srpnu, přičemž dvakrát byl šestý a v Courchevelu třetí. Další díly GP v Japonsku a Rusku vynechal plánovaně, kvůli nemoci však v tomto týdnu ještě nestartoval na letním mistrovství republiky v Liberci.

V Hinzenbachu předvedl Koudelka dobrou formu už v kvalifikaci, v níž byl šestý. Po prvním kole mu patřilo čtvrté místo a ve druhém se posunul na stupně vítězů. Na druhého Žylu ztratil nejlepší český skokan jen tři desetiny bodu, na Kubackého šest bodů.

Kubacki vede pořadí Grand Prix po osmi závodech přesto, že stejně jako Koudelka startoval jen v polovině závodů. Všechny čtyři však sedmadvacetiletý Polák vyhrál. Před úterním finále GP v Klingenthalu je Koudelka sedmý.

Letní Grand Prix ve skoku na lyžích v Hinzenbachu (Rakousko):

1. Kubacki 251,9 b. (88,5+94,5 m), 2. Žyla (oba Pol.) 246,3 (87+92,5), 3. Koudelka 246,0 (88,5+90,5).

Průběžné pořadí GP (po 8 z 9 závodů): 1. Kubacki 400, 2. Lanišek (Slovin.) 353, 3. D. Kobajaši (Jap.) 332, ...7. Koudelka 200, 69. Polášek, Vančura, Janda všichni 11, 82. Štursa 3.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.