ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Taneční pár Mansourová, Češka vyjeli místo na ZOH. Musí ale dořešit občanství

Velikost textu:
aktualizováno 30. 9. 2017 18:09

Další čeští krasobruslaři si vyjeli místo na olympiádě v Pchjongčchangu. Lístek do Jižní Koreji si na kvalifikačním závodě v Oberstdorfu zajistil taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka. Díky vydařenému volnému tanci obsadili na Nebelhorn Trophy páté místo a s jistotou se tak vešli mezi postupující šestici. Aby mohli na olympiádě startovat, musí Mansourová získat české občanství, které zatím nemá. V případě neúspěchu by jejich místo zabral jiný český pár.

přehrát video
Taneční pár Mansourová, Češka vyjel pro ČR místo na ZOH

Dvaadvacetiletá kanadská rodačka Mansourová a o tři roky starší Češka tak napodobili Annu Duškovou s Martinem Bidařem, kteří si start na ZOH v kategorii sportovních dvojic vyjeli v pátek.

Nyní musejí čekat, jestli ve spolupráci s českými právníky zařídí pro Mansourovou české občanství, o což usilují už více než rok. "Tento administrativní proces ještě stále probíhá," napsal Český krasobruslařský svaz.

Jistotu startu na únorových Hrách v Pchjongčchangu má rovněž Michal Březina, jenž si účast pod pěti kruhy vybojoval na letošním mistrovství světa.

Mansourová s Češkou byli po čtvrtečním krátkém tanci devátí, ale volná jízda jim vyšla mnohem lépe. Od rozhodčích dnes dostali 88,50 bodu, obsadili čtvrté místo a v součtu se posunuli na pátou pozici.

Suverénně zvítězili Britové Penny Coomesová a Nicholas Buckland, kteří byli nejlepší v obou tancích.

V Oberstdorfu se ještě v pátek představí Elizaveta Ukolová, jež obsadila v krátkém programu až 21. příčku a její šance na zisk jednoho z šesti míst pro ZOH jsou tak mizivé.

V soutěži žen obsadila česká reprezentantka Elizaveta Ukolová 17. místo a na rozdíl od roku 2013, kdy se právě z Oberstdorfu kvalifikovala do Soči, tentokrát postup na ZOH nevybojovala. Krasobruslařky usilovaly o šest volných míst, zvítězila Australanka Kailani Craineová.

Krasobruslařská Nebelhorn Trophy v Oberstdorfu, dodatečná olympijská kvalifikace:

Taneční páry - konečné pořadí: 1. Coomesová, Buckland (Brit.) 177,13, 2. Muramotová, Reed (Jap.) 159,30, 3. Lorenzová, Polizoakis (Něm.) 152,50, ...5. Mansourová, Češka (ČR) 143,44.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.