ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sáblíková stále není fit, přesto chce v Moskvě vyhrát pětku

Velikost textu:
aktualizováno 18. 11. 2008 11:46

Praha - Nejlepší česká sportovkyně loňského roku rychlobruslařka Martina Sáblíková sice není stále stoprocentně zdravotně fit, přesto se chce o víkendu v Moskvě přiblížit obhajobě celkového prvenství ve Světovém poháru. V ruské metropoli, kam dnes odletěla, je na programu její oblíbená pětikilometrová trať, kterou ovládla na posledních dvou světových šampionátech.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková
Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková

"Momentálně se cítím lépe než (o uplynulém víkendu) v Heerenveenu, ale uvidíme, co to se mnou udělá, až se postavím v Moskvě na led. Dva dny jsem netrénovala," řekla Sáblíková na tiskové konferenci na ruzyňském letišti.

Do Prahy se z Nizozemska společně s trenérem Petrem Novákem a dalšími členy týmu vrátila v pondělí odpoledne. "Takže jsme nestihli prakticky nic. Jen jsme sehnali správná antibiotika a vyspali se," uvedl Novák.

Po dvou závodech má Sáblíková náskok 35 bodů

Jedenadvacetiletá rychlobruslařka vede průběžné pořadí SP po dvou závodech s náskokem 35 bodů před Renate Groenewoldovou z Nizozemska. "Se vstupem do sezony musím být spokojená. Obsadila jsem první a druhé místo, přitom teď v Heerenveenu jsem poslední dvě kola nemohla dýchat. Je ale pravda, že ze začátku jsem do toho nešla s takovým nasazením jako v Berlíně (v prvním závodě SP)," přiznala Sáblíková.

Potvrdit dosavadní dobré výsledky se česká reprezentantka bude snažit v Moskvě, kde se v této sezoně poprvé představí na trati 5000 metrů. Na předchozích podnicích SP se totiž závodilo na třech kilometrech. "Uvidím, jak se tam budu cítit. Zdravotní problémy mohou hrát nějakou roli, ale doufám, že se s tím poperu," uvedla Sáblíková.

Členka Novis týmu na pětce naposledy prohrála v listopadu 2006, kdy byla právě v Moskvě třetí. "Důležité je, abych byla na bedně a získala body. Je ale pravda, že bych nechtěla na této trati pustit sérii vítězství," přiznala. Navíc podle kouče Nováka by ji první místo už výrazně přiblížilo k celkovému triumfu v SP. "Pak už by to bylo hodně reálné," soudil Novák, který svou svěřenkyni k podobnému úspěchu dovedl i v předchozích dvou letech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.