ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

V areálu pro lyžařské MS ve Vesci se začalo zasněžovat

Velikost textu:
aktualizováno 18. 11. 2008 10:38

Liberec - Ve Vesci, v areálu pro závody v běhu na lyžích při mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, začali pořadatelé v pondělí se zasněžováním tratí. Organizátoři únorového šampionátu využili teplot pod bodem mrazu a spustili dvacet sněžných děl, která jsou aktuálně stále v provozu. Sníh by pořadatelé chtěli využít i pro závody, které jsou naplánovány do Vesce na prosinec a leden.

Sněžné dělo
Sněžné dělo

"Postupně budeme připravovat další děla k zapojení. Teploty klesly pod nulu, to nám umožnilo začít s přípravou tratí," uvedl na internetových stránkách šampionátu Robert Heczko, manažer veseckého areálu. Dosud bylo možné zasněžovat jen ve večerních a nočních hodinách, k čemuž organizátoři nesáhli.

Ke kvalitnímu zasněžení všech tratí je potřeba 30 tisíc metrů kubických sněhu, který jsou děla schopná vytvořit za sedm dní. Další týden potrvá příprava tratí. V areálu bude trvale instalováno celkem 27 děl a šest sněžných tyčí. Podle předpovědi by chladné počasí s teplotami pod minus dva stupně Celsia mělo vydržet i nadále a očekávají se i sněhové přeháňky.

Areál ve Vesci leží v nadmořské výšce zhruba 400 metrů nad mořem, kvůli čemuž trpí častým nedostatkem sněhu. Při testovacích závodech Světového poháru v minulé sezoně pořadatelé museli vozit sníh z výše položených a někde i chráněných míst v Jizerských horách, za což si vysloužili tvrdou kritiku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.