ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Bude jednou z adeptek na medaili. Ledecká si ale olympijský tlak nepřipouští

Velikost textu:

Praha - Za sebou má vynikající rok, na který by chtěla v olympijské sezoně navázat. Ester Ledecká absolvovala kondiční přípravu a nyní je připravená na dřinu na horách. Česká snowboardistka a zároveň sjezdařka bude jednou z největších medailových nadějí pro zimní olympiádu v Pchjongčchangu, ale mistryně světa se snaží tlaku vyhnout.

Ester Ledecká
Ester Ledecká

Vrchol blížící se zimy začne za necelý půlrok. "Bude pořád co dělat, takže to uteče rychle. Ale já se těším na celou sezonu, na všechny závody," řekla dvaadvacetiletá Ledecká v rámci představení projektu Olympijský rok Českého rozhlasu.

Vítězka Světového poháru v paralelních disciplínách a už dvojnásobná mistryně světa se snaží olympijský šrumec nevnímat. "Celé haló, co je kolem toho, tomu se snažím trošku vyhnout, protože to je závod jako každý jiný," řekla.

Především si pochvalovala letní přípravu. Dle plánů svého dědečka Jana Klapáče již tradičně nabírala kondici na řecké Lefkadě. "Bylo to fantastické. Zase," rozzářila se při vzpomínce na osmitýdenní pobyt. "Měla jsem fyzickou přípravu prodlouženou. A mám radost a dobrý pocit, že jsem na sezonu připravená zase o trošku líp."

přehrát video
Zimní obojživelnice Ledecká je znovu Královnou bílé stopy

Ledecká pokračuje ve spolupráci s Ondřejem Bankem

Opět zapojovala do programu za dozoru maminky neobvyklé novinky. "Zase jsme něco někde přidali, ale to jsou výrobní tajemství," nechtěla prozradit tréninkové metody. Nakonec odhalila alespoň jednu zajímavost. "Dělali jsme s lodními lany, silová cvičení a skákali. A tak bláznili," culila se dcera zpěváka Janka Ledeckého.

Poté si zajezdila na ledovci v italské Cervinii deset dnů na 'prkně' i na sjezdovkách. "Snažila jsem se rozjet, trošku si to osahat a vrátit se do rytmu. A nezapomněla jsem to, ještě sjedu kopec," smála se. Nyní vyráží na hlavní lyžařskou část přípravy. S trenérem Tomášem Bankem a realizačním týmem odletí ve čtvrtek do Chile.

Pokračuje i ve spolupráci s Ondřejem Bankem. Dokonce se domluvili na více společných tréninkových dnech. "Byl i v Cervinii na kempu. Do Chile nejede, ale pojede tady na ledovce a pak na svěťák do Kanady," prozradila Ledecká.

V Pchjongčchangu se chystá na start v obou disciplínách

Její program do zimy je už přesně rozplánovaný. Po Chile chce objíždět evropské ledovce ve Švýcarsku a v Rakousku. "Pojedeme tam, kde bude sníh, dobré podmínky a málo lidí," konstatovala. Koncem října odletí do amerického Copper Mountain na přípravu zaměřenou víc na snowboard, odtud přejede do Nakisky, kde budou lyžařské tréninky. A sezonu tak začne na lyžích - sjezdy v Lake Louise.

Předpokládá, že dostane rychlé sjezdovky, které s týmem teprve budou testovat. Jisté je, že už má nová prkna. "Jsou rychlý. Vypadají vesmírně, jako kdyby to byl trošku kluzák," rozplývala se a byla nadšená, že jejich design stejně jako kombinézy navrhl její bratr Jonáš. "Konečně to bude všechno, jak má být," podotkla Ledecká.

Na olympiádě pojede obě disciplíny. Na lyžích by měla stihnout superobří slalom a obří slalom. Favoritkou bude v paralelním obřím slalomu ve snowboardingu a věří, že zápřah fyzicky i psychicky ustojí. "Z předešlých sezon jsem na to natrénovaná a měla bych to úplně v pohodě fyzicky zvládnout. Kdybych cítila, že na to nemám, že to ohrozí moje výkony, což se nestane, tak bych to vymyslela nějak jinak," řekla.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.