ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Záhrobská obsadila v prvním slalomu sezony SP deváté místo

Velikost textu:
aktualizováno 15. 11. 2008 14:33

Levi (Finsko) - Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila v prvním slalomu sezony Světového poháru ve finském Levi deváté místo. Úřadující mistryně světa v této disciplíně dnes v součtu dvou kol ztratila přesně sekundu a půl na překvapivou vítězku Lindsey Vonnovou ze Spojených států amerických.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská
Česká lyžařka Šárka Záhrobská

Dlouhodobě nejlepší česká sjezdařka Záhrobská se tak dočkala prvních bodů v sezoně, poté co jí před třemi týdny nevyšel úvodní obří slalom v Söldenu.

Dnes v Levi vyrazila na trať jako úplně první a díky času 54,52 obsadila v úvodním kole dělené sedmé místo spolu s domácí Tanjou Poutiainenovou. V druhém kole zajela česká specialistka na technické disciplíny desátý čas a o dvě příčky si pohoršila.

Vyhrála Američanka Vonnová

V obou jízdách byla překvapivě nejrychlejší Američanka Vonnová, jež zaznamenala vůbec první vítězství ve slalomu v SP. Majitelka velkého křišťálového glóbu za celkový triumf v hodnocení seriálu za minulou sezonu, jež se dříve prosazovala především v rychlostních disciplínách, dnes získala 14. výhru v SP.

Čtyřiadvacetiletá Vonnová porazila o čtyři desetiny sekundy Švédku Marii Pietiläovou-Holmnerovou, třetí byla s odstupem 66 setin Němka Maria Rieschová.

Kromě Záhrobské další české reprezentantky nebodovaly. Petra Zakouřilová obsadila v prvním kole 47. místo, Eva Kurfürstová byla devětapadesátá.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.