ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Záhrobská si chce ve Finsku napravit reputaci

Velikost textu:

Levi (Finsko)/Praha - Svůj nevydařený výsledek z úvodního obřího slalomu v Söldenu chce česká lyžařka Šárka Záhrobská napravit v sobotním utkání Světového poháru ve finském Levi. Pokud zopakuje sedmé místo z loňského zahajovacího slalomu v Reiteralmu, bude spokojena. Mezi jejími soupeřkami nebude kvůli zranění nejlepší slalomářka minulé sezony Rakušanka Marlies Schildová.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská
Česká lyžařka Šárka Záhrobská

Ve Finsku se představí se Záhrobskou také Petra Zakouřilová a Eva Kurfürstová. Nedělní mužský slalom pojedou Filip Trejbal, Martin Vráblík, Kryštof Krýzl a poprvé v kariéře se závodu Světového poháru zúčastní šestý nejlepší český slalomář Tomáš Tuček, který dnes slaví 33. narozeniny.

Loni se v Levi kvůli nedostatku sněhu nejelo, letos je situace příznivá, s teplotami hluboko pod bodem mrazu. Pořadatelům přesto dělá počasí starosti, neboť podle předpovědi má v noci na sobotu sněžit. "Že se tam pojede, to potvrdili koncem minulého týdne, takže jsme museli narychlo shánět letenky. Letíme z Mnichova, i když to máme z domova do Ruzyně deset minut," řekla v rozhovoru pro ČTK Záhrobská.

Před dvěma lety triumfovaly ve Finsku Rakušanky, za vítěznou Schildovou se seřadily Nicole Hospová a Kathrin Zettelová. A právě tyto dvě lyžařky jsou favoritkami. Hospová byla loni celkově druhá v hodnocení slalomu a Zettelová vyhrála v Söldenu. Záhrobská by měla o čelní pozice soupeřit i se Slovenkou Veronikou Zuzulovou či Chorvatkou Anou Jelušičovou. Silná bude i domácí Tanja Poutiainenová, jež v Levi vyhrála svůj první závod SP.

Záhrobská v Söldenu skončila sedmačtyřicátá hlavně proto, že se jí nevydařila prudká část závodu. I v Levi má kopec v druhé části velký sklon. "Je to náročný slalom," připustila mistryně světa, která v Levi už byla jednou šestá. "Samozřejmě, je to i o tréninku na prudších kopcích, ale já teď mnohem víc musím pracovat na hlavě než na kondičce a technice. Uspořádat si to. Hlava je teď pro mě větší část než technika," uvedla.

Třiadvacetiletá slalomářka potřebuje přenést dobrou fyzickou kondici i výkony z tréninku na sníh do závodu. Sölden už hodila za hlavu. "Nejsem nezkušená, že bych se tím nechala rozhodit. Byl to jen jeden obřák. Navíc teď byly tři týdny času na trénink a já už se dívám na další závody," uvedla lyžařka.

Fyzicky je na tom Záhrobská prý nejlépe v kariéře. "V tréninku se cítím dobře, sílu i na obřák a na prudké části závodu mám. Zatím se mi tu sílu ale nepodařilo využít. Nedaří se mi technicky," prohlásila. Tři dny v pauze mezi závody trénovala v Söldenu, chvíli byla doma a pak týden na Hintertuxu. "Počasí ale nebylo nic moc," uvedla.

V hlavě už má také následné americké turné, do zámoří odletí na dlouhých pět týdnů. "Je to náročné na balení a hlavně logisticky," řekla. Plány do sezony, v níž bude v únoru ve francouzském Val d'Isere obhajovat titul mistryně světa ve slalomu, zůstávají i po úvodním nezdaru stejné. "Sezona se ani pořádně ještě nerozběhla, není třeba dělat závěry," dodala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.