ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Rychlobruslařka Sáblíková zahájila SP pátým místem na 1500 metrů

Velikost textu:
aktualizováno 7. 11. 2008 17:46

Berlín - Rychlobruslařka Martina Sáblíková vstoupila do Světového poháru pátým místem v závodě na 1500 metrů, který nepatří k jejím hlavním tratím. Nejlepší česká sportovkyně loňského roku dnes na dráze v Berlíně zajela čas 1:59,28.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková
Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková

Jednadvacetiletá Sáblíková je specialistkou na delší vzdálenosti 3000 a 5000 metrů, v nichž vyhrála v minulých dvou sezonách celkového hodnocení SP. Tříkilometrová trať je v Berlíně na programu v sobotu.

Závod ovládly Kanaďanky, které obsadily všechna místa na stupních vítězů. V čase 1:57,65 vyhrála loňská vítězka SP na této trati a stříbrná medailistka z olympijských her v Turíně Kristina Grovesová, za ní skončily Brittany Schusslerová a Shannon Rempelová. Trojnásobnou mistryni světa Sáblíkovou, jež na vítězku ztratila 1,63 sekundy, ještě porazila domácí Daniela Anschützová-Thomsová na čtvrté pozici.

Do závodu nenastoupila domácí veteránka Claudia Pechsteinová, kterou při rozcvičování zabolel přitahovač svalu na levé noze. "Koncentruju se na 3000 metrů, takže jsem nechtěla nic riskovat," řekla šestatřicetiletá Berlíňanka ke svému odstoupení.

Těžký pád v mužském sprintu

Mužský sprint na 500 metrů vyhrál Japonec Keiičiro Nagašima. Diváky vystrašil těžký pád Kanaďana Mika Irelanda, jenž se musel odevzdat do péče lékařů.

U žen uplatnili rozhodčí poprvé pravidlo bruslařské unie ISU, podle nějž přišly při stejném času nejrychlejších závodnic ke slovu tisíciny sekundy. Vítězkou tak byla vyhlášena domácí Jenny Wolfová, jež absolvovala pětistovku za 37,752, Číňanka Wang Pej-sing byla pomalejší o šest tisícin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.