ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
MS V ALPSKÉM LYŽOVÁNÍ

Ředitel FIS chce změnu po vzoru fotbalu. MS by se konalo až po konci Světového poháru

Velikost textu:

Kvitfjell (Norsko) – Už žádné v půlce sezony, ale až po konci Světového poháru jako vrchol. Tak by mohlo v budoucnu vypadat mistrovství světa v alpském lyžování. S návrhem přišel ředitel závodů FIS Markus Waldner, který jako vzorový příklad pro změnu jmenoval fotbal.

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher

Waldner nastínil své představy jen pár dnů po skončení světového šampionátu ve Svatém Mořici, po němž lyžaři budou ještě měsíc závodit o křišťálové glóby a pohárové body.

"FC Bayern (Mnichov) také nejdřív získá ligový titul a až pak se hráči rozjedou na mistrovství světa," přirovnal k situaci ve fotbalu. "Bylo by i pro nás lyžaře moudré uzavřít do února Světový pohár a pak mít vrchol v mistrovství světa," řekl Merkur v norském Kvitfjellu, kde Světový pohár pokračuje sjezdem mužů.

Pozdější termín MS ohledně sněhových podmínek za problém Waldner nevidí. V rámci reforem chce také diskutovat o možném zrušení superobřího slalomu, naopak větší prostor by dal paralelním závodům. "Publikum je má rádo a jsou snadno pochopitelné i pro nezasvěcené," řekl.

"Zvážit bychom měli i to, zda neudělovat nově za paralelní disciplíny malý glóbus. Tyto závody by byly čtyři až pět za sezonu," dodal. Paralelní slalomy jsou dosud součástí slalomového hodnocení SP, což lyžaři často kritizují.

O jeho návrzích budou diskutovat členové kongresu FIS na konci května ve Slovinsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.