ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

V Brně vznikne hala pro curling za více než 40 milionů korun

Velikost textu:

Brno - Hala pro curling, která se letos začne stavět v areálu brněnského gymnázia Matyáše Lercha, splní parametry pro pořádání mezinárodních utkání. Rozhodli o tom politici z vedení Brna a Jihomoravského kraje, kteří na stavbu schválili dotace.

Curling
Curling

Na gymnáziu se původně měla stavět menší hala za 20 milionů korun. Při výběrovém řízení se však ukázalo, že za tyto peníze žádná firma objekt nepostaví, a projekt se změnil. Informovala o tom krajská radní Marie Cacková. "V situaci, kdy firmy dávaly nabídky kolem 30 milionů korun, jsme se rozhodli jít jinou cestou a zbudovat skutečně kvalitní halu," dodala. 

Nová stavba má mít čtyři dráhy namísto zamýšlených tří. Rozšíří se i zázemí. Celkové náklady dosáhnou 46 milionů korun a většinu částky zaplatí kraj. Radní tento týden schválili navýšení dotace o 26 milionů. Deset milionů korun poskytne letos a příští rok Brno.

Brněnská hala bude teprve druhou v ČR

Novou halu by vedle sportovních klubů a školy měli za poplatek využívat i rekreační hráči. Podle Cackové kraj počítá s tím, že curling se v Brně zpopularizuje a bude se mu věnovat víc lidí. Představitelé hejtmanství věří, že provozování haly by nemělo být ztrátové. "Kraj jako zřizovatel školy bude usilovat o to, aby byla hala samofinancovatelná a nezatěžovala rozpočet školy," řekl už dříve krajský radní Miloš Šifalda. 

Chystaná aréna bude druhou svého druhu v ČR. Specializovaná hala na curling dosud stojí pouze v Praze-Roztylech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.