ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Zimní univerziáda otevírá své brány, českou hvězdou bude Březina

Velikost textu:

Almaty (Kazachstán) – Dvaasedmdesát akademických sportovců z ČR vyráží vstříc úspěchům na 28. zimní univerziádě, kterou pořádají kazašské Almaty. Reprezentační výprava v čele s krasobruslařskou jedničkou Michalem Březinou hodlá bojovat o medaile ve všech disciplínách s výjimkou rychlobruslení. Pravidelné sestřihy nabídne od 28. ledna do 8. února ČT sport.

Michal Březina
Michal Březina

Michal Březina, bronzový medailista z ME 2013, přiletí do Kazachstánu příští týden po evropském šampionátu v Ostravě. Na univerziádě bude startovat i jeho sestra Eliška a také taneční pár Nicole Kuzmichová - Alexandr Sinicyn.

Česká výprava touží navázat na jedenáct cenných kovů z předešlé univerziády. Vedle krasobruslení nebude chybět v hokejovém turnaji a dále se představí v curlingu, běžeckém i sjezdovém lyžování, severské kombinaci, skocích na lyžích, snowboardingu, biatlonu a freestylu.

"Trochu mě mrzí, že v biatlonu, tradičně úspěšném sportu předchozích univerziád, nás vzhledem k náročnému programu neposílí největší hvězdy," litovala předsedkyně České asociace univerzitního sportu Ivana Ertlová.

přehrát video
Ertlová: Pro někoho může být univerziáda odrazovým můstkem

"Je však pravdou, že třeba Evička Puskarčíková nebyla před dvěma lety tam, kde je teď. Pro někoho z družstva, které do Kazachstánu pojede, to možná bude odrazový můstek do seniorských soutěží," dodala.

K medailovým nadějím lze zařadit mimo jiné lyžařku Martinu Dubovskou, letos osmnáctou ve slalomu Světového poháru v Semmeringu. Ambice nepochybně má i dvojnásobná mistryně republiky v běhu na lyžích Kateřina Beroušková. SP už ochutnal také sjezdař Adam Zika, běžec Jakub Gräf či skokanka na lyžích Michaela Doleželová.

"Doufám, že nějakou medaili přivezeme, ale pro mě osobně je největším cílem dopravit výpravu tam a hlavně zpátky," zakončila Ertlová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.