ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Běžců na lyžích se ujme bývalý mistr světa Koukal

Velikost textu:
aktualizováno 16. 1. 2017 18:37

Praha - Mužská reprezentace v běhu na lyžích má nového trenéra. Závodníků se do konce sezony ujme někdejší mistr světa Martin Koukal, který nahradil Lukáše Krejčího. Ten nyní povede běžkyni Petru Novákovou. Vedení reprezentace nebylo spokojeno s výkony běžců především během Tour de Ski, odkud české závodníky stáhlo. 

Martin Koukal
Martin Koukal

"Budu se snažit dát klukům veškerou podporu, servis a všechny mé znalosti, abychom co nejefektivněji využili pět týdnů, které zbývají do mistrovství světa. Je to poměrně krátký čas, ale pokusíme se co nejlépe připravit," uvedl Koukal.

Nejzkušenější členové reprezentace Lukáš Bauer s Martinem Jakšem budou trénovat ve Švédsku a ostatní členy širší nominace pro světový šampionát čeká soustředění na Horních Mísečkách. "Tam se bude rozhodovat o konečné nominaci, i když některá jména jsou jasná," doplnil Koukal.

přehrát video
Koukal přebral mužskou běžeckou reprezentaci

Krejčí by měl pomoci Novákové dostat se mezi elitu Světového poháru. "Má potenciál na to, aby se pohybovala na pozicích do patnáctého místa. Věříme, že se jí podaří na podobné výsledky dosáhnout," řekl předseda svazového úseku Pavel Benc.

Koukal si největší úspěch kariéry připsal v roce 2003, kdy na mistrovství světa ve Val di Fiemme nečekaně vyhrál závod na 50 km volnou technikou. Získal tak vůbec první titul pro Českou republiku. O dva roky později obsadil na světovém šampionátu v Oberstdorfu rovněž překvapivě třetí místo ve sprintu dvojic společně s Dušanem Kožíškem. Na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 dovezl do cíle mužskou štafetu na senzačním třetím místě. Kariéru ukončil v roce 2014.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.