ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Čechům se na Tour de Ski nedařilo, kvůli přípravě na MS ze seriálu odstoupili

Velikost textu:

Toblach (Itálie) – Pátá etapa Tour de Ski v Toblachu se již uskuteční bez českých běžců na lyžích. Vedení reprezentace nebylo spokojeno s výkony, a proto dalo přednost domácí přípravě na mistrovství světa v Lahti.

Petra Nováková
Petra Nováková

"Mužská i ženská část reprezentace jsou výsledkově za očekáváním. Proto jsme se rozhodli, že bude lepší pokusit se výkonnostně zvednout k hlavnímu cíli této sezony, kterým je MS. Tomu chceme podřídit vše," řekl sportovní ředitel běžců na lyžích Lukáš Sacher. "Tento krok jsme s trenéry důkladně zvažovali," uvedl.

Nejlepší z Čechů Martin Jakš figuruje v průběžném pořadí Tour na 29. místě. "Také dává přednost tomu, aby se co nejlépe připravil na mistrovství světa, kde nechce bojovat ve třetí desítce, ale o první desítku," řekl Sacher.

Na začátku seriálu čítal český tým pět mužů a tři ženy. Po dvou etapách se od reprezentace oddělili sprinteři Dušan Kožíšek, Jan Bartoň a Karolína Grohová. Jakš, Michal Novák, Petr Knop, Petra Nováková a Kateřina Beroušková ukončili své účinkování po minulém závodu v Oberstdorfu.

"Na nadcházející Světové poháry pojedou jen ti závodníci, kteří mají v daných závodech reálnou šanci bodovat. Ostatní se budou soustředit na domácí závody a především na závěrečnou přípravu před světovým šampionátem," uvedl Sacher. Mistrovství světa v Lahti se koná od 22. února do 5. března.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.