ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
SP V ALPSKÉM LYŽOVÁNÍ

První i zatím poslední bedna v SP. Záhřeb je nedílnou součástí mé kariéry, řekla Strachová

Velikost textu:

Sjezdovka v Záhřebu už v jejím životě bude mít navždy pevné místo. Šárka Strachová na ní vybojovala ve Světovém poháru premiérové stupně vítězů. A právě v Chorvatsku nyní jednatřicetiletá česká reprezentantka bez jediného dne přesně po deseti letech vystoupala mezi nejlepší tři zatím i naposledy. Znovu se jí to podařilo ve slalomu a opět z toho byl bronz.

Šárka Strachová po slalomu v Záhřebu
Šárka Strachová po slalomu v Záhřebu

Bylo jí tehdy jednadvacet, měla za sebou bronz z mistrovství světa, ale na medailové umístění ve Světovém poháru ještě čekala. Slalom 4. ledna 2007 v Záhřebu ale znamenal pro Šárku Záhrobskou první z úspěchů v prestižním seriálu a také odstartoval formu, která vyvrcholila v únoru na světovém šampionátu v Are ziskem zlata.

3. leden 2017. Skoro tedy na den přesně po 10 letech česká reprezentantka v cíli chorvatského závodu mohla slavit znovu. Další záhřebský bronz jí přinesl tentokrát ukončení téměř ročního čekání na stupně vítězů a šestnáctou bednu v kariéře v elitním seriálu.

Opět se tak ukázalo, že Strachové to v Chorvatsku svědčí, což sama po závodu přiznala. "Záhřeb bude nedílnou součástí mojí kariéry, mám velkou radost," prozradila při hodnocení závodu Strachová.

přehrát video
Strachová dojela ve slalomu SP v Záhřebu třetí za Slovenkami

V Záhřebu už se česká reprezentantka na bronzový post postavila potřetí. Podařilo se jí to rovněž v roce 2009. V chorvatské metropoli navíc při slalomu ani jednou nechyběla a představila se zde jedenáctkrát. "Za tu dobu se toho strašně změnilo. Já jsem tady začínala jako sedmnáctiletá mladá holka, teď už zkušená jsem hájila místo proti mladším," uvedla.

Hájení jí tak vyšlo na výbornou. Po letošních umístěních, kdy jí k medaili chyběly setinky, tentokrát na trati neudělala žádnou zásadní chybu. Třetí nejlepší čas zajela v první a stejný kousek zopakovala také ve druhé kole.

"Nebyla jsem ani moc nervózní, po dlouhé době jsem si věřila, proto to tak vypadalo. Cítila jsem se hodně dobře, asi nejlépe v letošních závodech. První kolo se mi určitě povedlo a byla to dobrá pozice do druhého kola. Každopádně to byl nejtěžší závod sezony. Je to dlouhý slalom, trať není snadná, postavení branek bylo těžké, pista nerovná, místy měkká," popisovala Strachová.

Radost české lyžařky byla umocněna také faktem, že ji na stupních vítězů doprovodila také dvojice Slovenek, vítězka Veronika Velez Zuzulová a druhá Petra Vlhová. "Je fajn, že alpské velmoci nyní musí respektovat tyhle dvě země, máme rychlé slalomářky," uvedla s tím, že ale velké oslavy nebudou.

"Oslavily jsme to v cíli, ale na víc není čas. Jedeme zpátky do Rakouska trénovat," prozradila.

O další úspěch se bronzová medailistka z olympiády ve Vancouveru 2010, která se v pořadí slalomu Světového poháru posunula na páté místo, pokusí už v neděli v Mariboru a poté v úterý ve Flachau. "Každý úspěch nabíjí a dodává energii. Myslím, že sil je dost. Ráda bych navázala na pocity, které jsem dnes měla, a zase rychle lyžovala," dodala.

Pokud předvede nabití energií jako před deseti lety, soupeřky se mají na co těšit.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.