ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Hamza: Přijdeme o výsledky, ale na závody do Ruska nepojedeme

Velikost textu:

Praha - Bez ohledu na to, jak dopadne zasedání výkonného grémia Světové biatlonové unie (IBU) ve věci ruského dopingu, neodcestují čeští biatlonisté na závod Světového poháru v Ťumeni. Uvedl to svazový předseda Jiří Hamza. Informaci přinesl server iDnes.cz.

Jiří Hamza a areál v Novém Městě
Jiří Hamza a areál v Novém Městě

Téma dopingu v ruském sportu, který se podle všeho dotýká i 31 ruských biatlonistů včetně olympijských medailistů a mistrů světa, se otevřelo v minulém týdnu při Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Závodníci uvažovali o různých formách protestu.

Hamza má mandát celého českého týmu, který vystupuje jednotně. "Pokud něco zásadního neudělají, do Ruska nepojedeme," potvrdil Hamza. "I za cenu toho, že závodníci přijdou o šanci na výsledky," prohlásil.

přehrát video
Hamza: Všichni věděli, že dopingové případy vyplavou

Nejraději by byl, kdyby IBU závod Světového poháru Rusku odebrala. "Určitě by se někdo našel," tvrdil Hamza o možném přesunu pořadatelství. Závod v Ťumeni se koná 9. až 12. března.

Pokud by se prokázal doping ruských závodníků, profitovala by z toho zejména Gabriela Koukalová. Zpětně by mohla dostat zlatou medaili z mistrovství světa v Kontiolahti 2015, kde ve vytrvalostním závodu prohrála jen s Jekatěrinou Jurlovovou. Ta je podle zákulisních informací na seznamu dopujících sportovců stejně jako Olga Viluchinová, členka stříbrného ruského týmu ze Soči v závodu ženských štafet, v němž český tým dojel čtvrtý.

Zdroj: ČT sport, ČTK, iDnes.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.